LG Smart TV Disney Plus Yükleme (Detaylı Anlatım)

Evinizde LG marka akıllı televizyon varsa ve lg smart tv disney plus yükleme yapmak istiyorsanız ve bu yazımız size rehberlik edecektir.

LG Smart TV Disney Plus Yükleme (Detaylı Anlatım)

Evinizde bulunan LG akıllı televizyonunuza Disney Plus uygulamasını yüklemek istiyorsanız ve lg smart tv disney plus yükleme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Öncelikle LG televizyonunuzun Disney Plus uygulamasını destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki yer alan adrese giriş yapın.

Yukarıda yer alan adrese girip televizyonunuzun modelini bulun. Eğer listede televizyon modelinizi göremiyorsanız disney plus uygulamasını desteklemiyor demektir.

Disney Plus LG webOS 2016 yılı öncesi modelleri malesef desteklememektedir. Eğer televizyonunuz 2016 yılından daha düşük model ise yazımız içerisindeki adımlar hiçbir işe yaramayacaktır.

Disney Plus webOS 3.0 ve üzeri sürümleri desteklemektedir. 3.0 ve altı sürümleri desteklememektedir. Bu yüzden bu ayrıntıyı gözden kaçırmayın.

Peki televizyonun hangi sürüm olduğunu nasıl öğrenebiliriz diye soracak olursanız. LG akıllı televizyonunuzda Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyin. Burada televizyonunuzun işletim sistemi sürümünü ve hangi model olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz.

Eğer televizyonunuz destekliyorsa lg smart tv disney plus yükleme nasıl yapılır ondan bahsedelim.

  • LG Smart TV’nizi açın.
  • İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun.
  • Televizyon kumandasından Home tuşuna basın.
  • LG Store kısmına giriş yapın.
  • Mağaza arama kutucuğuna “Disney Plus” yazın.
  • Disney Plus uygulamasını bulun ve yükle seçeneğine basın.

lg tv disney plus nasıl yüklenir

Başarılı bir şekilde yükledikten sonra Disney Plus uygulamasını açın ardından e posta ve şifrenizle giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

LG Content Store içerisinde Disney+ uygulamasını göremiyorsanız muhtemelen televizyonunuz desteklemiyor demektir. Televizyonunuzun webOS 3.0 veya üzeri bir sürümde olduğundan emin olun.

Disney Plus ödeme hatası yaşıyorsanız çözümü için Disney Plus Ödeme Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın