Legizi Uygulaması Nedir? (Bilgi)

Legizi uygulaması nedir sorusuna cevap olarak kişilerin ölmeden öncesinde yazmış olduğu mesajların yayınlanmasını sağlayan bir uygulamadır.

Legizi Uygulaması Nedir? (Bilgi)

Bu yazımızda şimdiye kadar görmüş olduğumuz mobil uygulamalardan farklı ve enteresan olan Legizi uygulamasından bahsedeceğiz. Legizi uygulaması nedir sorusuna yanıt arıyorsanız en doğru yerdesiniz.

Legizi nedir diye soracak olursanız mobil cihazlar için geliştirilmiş dijital vasiyet uygulamasıdır. Kişi ölmeden önce söylemek istediklerini bu uygulama aracılığıyla yazıp vefat ettikten sonra hangi ilgili kişilere mesaj olarak gitmesini istediğini seçebilmektedir.

Böyle söyleyince kulağa enteresan gelen bu uygulamayı indirmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “Legizi” yazın.
  • Yükle butonuna dokunun.

iOS kullanıcısı iseniz şu yolu izleyin;

  • App Store’u açın.
  • Arama bölümüne “Legizi” yazın.
  • Uygulamayı cihazınıza indirin.

Legizi biri size vasiyet bıraktı

Bu adımları takip ederek Legizi uygulamasını Android ve iOS olmak üzere her iki cihazınıza da kolaylıkla indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Legizi adlı uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açın. Uygulamayı kullanabilmek için kimlik bilgileriniz ile üye olmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise uygulamanın devlet sistemleri ile entegre bir şekilde çalışmasından kaynaklıdır.

Devlet sistemleri entegrasyonu ile çalışan Legizi uygulaması kişinin hayati durumunu kontrol ettiği söyleniyor. Buna bağlı olarak yazılan vasiyetin ilgili kişilere mesaj olarak gitmesini sağlıyorlar.

Legizi uygulaması üzerinden birisi size vasiyet bırakmak amacıyla alıcısı olarak seçti

Legizi kullanıcısı tarafından vasiyetin gönderileceği kişiler arasında siz var iseniz “Legizi uygulaması üzerinden birisi size vasiyet bırakmak amacıyla alıcısı olarak seçti” şeklinde mesaj almış olmalısınız.

Böylelikle legizi uygulaması nedir konusuna detaylı bir şekilde değinmiş olduk. Uygulama hakkındaki olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Pingo uygulaması nedir bu konuyu araştırıyor ve merak ediyorsanız Pingo Uygulaması Nedir? (Bilgi) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın