Kablosuz Ağda Oturum Açın Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda kablosuz ağda oturum açın hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kablosuz Ağda Oturum Açın Hatası (Çözümü)

Akıllı telefonunuzda modeminize bağlanmak istediğinizde kablosuz ağda oturum açın hatası yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için doğru yerdesiniz.

Öncelikle modeminizin üzerinde yer alan internet ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer internet ışığı yanmıyorsa Android wifi oturum açma hatası ile karşılaşırsınız.

Böyle bir durumda modeminizi güç tuşundan kapatın. Ardından 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra telefonunuzdan WiFi ağınıza bağlanmayı deneyin ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa akıllı telefonunuzda ağı unut diyip tekrardan bağlanmayı deneyin. Bunu nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız şu adımları izleyin.

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Bağlantılar(WiFi) kısmına gelin.
 • WiFi ağınıza basılı tutun veya sağ kısmında yer alan Ayarlar simgesine basın.
 • Ardından Ağı unut seçeneğine dokunun.

Android wifi oturum açma hatası

Ağı unut dedikten sonra tekrardan ağınıza dokunun ve WiFi şifrenizi girerek bağlanmaya çalışın. Bu işlemden sonra Bağlantı kuruldu yazısı ile karşılaştıysanız sorun ortadan kalkmış demektir.

Tüm bunlara rağmen kablosuz ağda oturum açın hatası devam ediyorsa son olarak ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla yolunu izleyin.
 • Fabrika ayarlarına dön butonuna tıklayın.

android ağ ayarları sıfırlama

Yazımız içerisinde anlatmış olduğunuz ağ ayarlarını sıfırlama adımları telefon modelinize göre değişiklik gösterebilir. Sizin telefonunuzda bu ayar hiç olmayabilir veya farklı bir menüde yer alabilir.

Ağ ayarlarını sıfırlama işlemini tamamladıktan sonra WiFi listenizden ağınızı seçin ve şifrenizi girerek tekrardan bağlanmayı deneyin. Ardından Android wifi oturum açma hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Android WiFi Oturum Açma Hatası

Eski model telefona sahipseniz veya Android sürümünüz düşük ise karşılaştığınız ağda oturum açın sorunu nasıl çözülür diye soracak olursanız çok basit bir yöntem mevcuttur.

 • Telefonunuzda WiFi bölümüne gelin.
 • Ağda oturum açın yazısına dokunun.
 • Sağ üst köşede yer alan Daha Fazla yazısına basın.
 • Bağlantıyı koru seçeneğine dokunun.

ağda oturum açın sorunu

Bağlantıyı koru dedikten sonra artık ağda oturum açın sorunu tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Sorunsuz bir şekilde interneti kullanabilirsiniz.

Superonline Ağda oturum açın hatası yaşıyorsanız yazımız içerisinde yer alan çözüm yollarını uygulayabilir bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere kablosuz ağda oturum açın hatası çözümünden bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

WiFi ip adresi alınamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Wifi İp Adresi Alınamadı Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın