İstanbul Kart Uygulaması Açılmıyor (Çözümü)

İstanbul kart uygulaması açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İstanbul Kart Uygulaması Açılmıyor (Çözümü)

Akıllı telefonunuzda istanbul kart uygulaması açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözüm yollarını yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

İstanbul Kart mobil giriş yapamıyorum diyorsanız bu bir veya birkaç nedenden kaynaklı olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Cihazınız rootlu olabilir.
  • Uygulama güncel olmayabilir.
  • Uygulama önbelleği dolmuş olabilir.

istanbul kart mobil giriş yapamıyorum

Öncelikle ilk maddeden başlayalım. İstanbul Kart uygulamasının yüklü olduğu cihazınız rootlu ise uygulamayı açtığınızda karşınıza yukarıdaki görselde olduğu gibi bir uyarı mesajı gelecektir.

Eğer cihazınız rootlu ise İstanbul Kart uygulamasını kullanmanız mümkün değildir. Böyle bir durumda Magisk adlı uygulama içerisinden İstanbul Kart uygulamasını Hide şeklinde değiştirebilirsiniz.

Kısacası Magisk adlı uygulama içerisinden İstanbul Kart uygulamasını Hide şeklinde değiştirip rootlu değilmiş gibi gösterebilirsiniz. Böylece İstanbul kart uygulamasına kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Bir diğer maddeye gelecek olursak İstanbul kart uygulaması güncel olmayabilir. Böyle bir durumda uygulama mağazası üzerinden İstanbul Kart uygulamasını güncellemeniz gerekir.

  • Google Play mağazasına girin.
  • Arama kısmına “İstanbulkart” yazın.
  • Güncelle butonuna dokunun.

iPhone kullanıcısı iseniz şu adımları izleyin;

  • App Store uygulamasını açın.
  • Güncellemeler bölümüne gidin.
  • İstanbul kart uygulamasını güncelleyin.

Uygulamayı güncelledikten sonra açın ve İstanbul kart uygulaması açılıyor mu açılmıyor mu diye teyit edin. Muhtemelen sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Son olarak uygulamanın önbelleğini temizlemeyi deneyin. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > İstanbulKart > Depolama yolunu izleyerek önbellek temizleme işlemini gerçekleşirin.

Bu yazımızda sizlere istanbul kart uygulaması açılmıyor sorunu çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

İstanbul kart hes kodu eşleştirme hatası yaşıyorsanız çözümü için İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hatası – Kesin Çözüm başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın