İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hatası – Kesin Çözüm

İstanbulda yaşayan insanların sıkça kullandığı istanbul kart hes kodu eşleştirme nasıl yapılır?

İstanbul kart eşleştirme hatası sebebi nedir? İstanbul kart eşleştirme nereden yapılır? gibi sorularınız varsa yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hatası – Kesin Çözüm

İstanbulda yaşayanların istanbul kartlarına hes kodu tanımlamaları gerekli hale geldi.

Fakat birçok kişi istanbul kart hes kodu eşleştirme hatası ile karşılaşıyor. Bu hata neden kaynaklanıyor, eşleştirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız okumaya devam edin.

İstanbul kartınızı HES kodu ile eşleştirmek için gerekli internet sitesine girdiğinizde kart başkası üzerine kayıtlı, kimlik bilgileri yanlış gibi hatalar ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu hata ile çoğu istanbul kart kullanıcısı karşı karşıya kalıyor.

Bu hata birçok nedenden kaynaklanabilir. Bu sorun ile karşılaşanlar istanbul kart hes kodu eşleştirme hatası çözümü için genel olarak 153’ü arıyorlar.

İstanbul kart hes kodu eşleştirme çözümü için farklı bir tarayıcıdan giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Farklı bir tarayıcıdan eşleştirme işlemini yapabiliyorsanız muhtemelen sürekli kullandığınız tarayıcınızda bir problem vardır.

İstanbul Kart Hes Kodu Eşleştirme Nasıl Yapılır?

İstanbul kart hes kodu eşleştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız öncelikle https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adresini ziyaret edin. Bu adreste karşınıza doldurmanız gereken bir form gelecektir.

T.C. kimlik numaranızı, adınızı soyadınızı, doğum tarihinizi, mail adresinizi, istanbul kart numaranızı, telefon numaranızı ve hes kodunuzu eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

istanbul kart hes kodu eşleştirme nasıl yapılır

İstanbul hes kodu eşleştirme formuna tüm bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra kaydet butonuna tıklayın. Hes kodu eşleştirme işleminizi tamamlayın. Tüm işlemler bu kadar basit.

Hes kodu eşleştirmesi yaparken kart numarasını hatalı veya eksik yazarsanız hata alırsınız. O yüzden istanbul kart üzerinde yazan kart numarasını eksiksiz ve doğru bir şekilde hes kodu eşleştirme formuna yazmanız gerekmektedir.

Korona testi pozitif olan bir kişi hes kodu eşleştirmesi yapabilir mi? diye merak ediyorsanız işte cevabı.

Korona testi pozitif olan bir vatandaş hes kodu eşleştirmesi yapamaz ve istanbul kartı askıya alınır ve karantina süresince bu devam eder.

Hes Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?

Hes kodu almayı bilmiyorsanız bu yazımız sizlere rehberlik edecektir. Hes kodunuzu üç farklı platformdan alabilmeniz mümkündür. E-devlet üzerinden, sms aracılığıyla, hayatevesığar uygulaması ile alabilirsiniz.

Sms ile hes kodu almak için HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve T.C. kimlik kartınızın üzerinde yer alan seri numarasının son 4 rakamını yazarak 2033’e göndermeniz yeterli olacaktır.

E-devlet üzerinden hes kodu almak için telefonunuzdan e-devlet uygulamasını açın veya bilgisayarınızdan https://giris.turkiye.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

E-devlete giriş yaptıktan sonra arama kısmına hes kodu yazdığınızda karşınıza hes kodu alma penceresi çıkacaktır.Buradan kolaylıkla hes kodunuzu alabilirsiniz.

hayat eve sığar hes kodu

Hayat Eve Sığar uygulaması ile hes kodu almak için öncelikle uygulamaya giriş yapın. Daha sonra Hes Kodu İşlemleri sekmesine gelin. Buradan Hes Kodu Oluştur butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra hes kodunuz üretilecektir.

Yukarıdaki yöntemleri uyguladığınız halde istanbul kart hes kodu eşleştirme hatası alıyorsanız kartınızda bir problem olabilir. Yeni bir istanbul kartı alarak sorunu çözebilirsiniz.

Hes kodu eşleştirme hatası farklı bir internet tarayıcısından girildiğinde büyük olasılıkla çözüme kavuşmaktadır. Sizlerde sürekli kullandığınız tarayıcınız yerine farklı bir tarayıcıdan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere istanbul kart hes kodu eşleştirme hatası çözüm yollarını paylaştık. Umarım bu yazımız karşılaştığınız eşleştirme sorununu çözmede yardımcı olur.

Yorum yapın