İşkur Doğrulama Kodu Gelmiyor (2024)

İşkur sitesine kayıt olmaya çalışırken işkur doğrulama kodu gelmiyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızda yer alan adımları uygulayın.

İşkur Doğrulama Kodu Gelmiyor (2024)

İşkur sitesine yeni kayıt olurken kayıt aşamasında veya  başka işlemlerde işkur doğrulama kodu gelmiyor problemi ile karşılaşıyosanız çözümü için yazımızı okumaya devam edin.

  • Telefon hattınızın çekim gücünü kontrol edin.
  • İşkur sistemine numaranızı doğru girdiğinizden emin olun.

Öncelikle şebekenizin yeterli seviyede çekip çekmediğinden emin olun. Eğer hattınız az çekiyorsa İşkur dan neden mesaj gelmiyor gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Telefonunuzu geçici bir süre uçak moduna alıp kapatmayı deneyin. Telefonunuzu uçak moduna alın 10 saniye kadar bekledikten sonra uçak modunu kapatın. Ardından İŞKUR sitesinden doğrulama kodu göndermeyi deneyin.

işkur dan neden mesaj gelmiyor

İşkur sitesine telefon numaranızı doğru girip girmediğinizi teyit edin. Telefon numaranızı yanlış veya eksik bir biçimde girdiyseniz doğal olarak SMS kodu gelmiyor sorunu yaşayacaksınız.

İŞKUR sitesinde SMS doğrulama kodu alma işlemi yaparken bir türlü gerçekleştiremiyorsanız sistemde yaşanan yoğunluktan dolayı gecikmeler yaşanıyor olabilir.

Yoğunluktan dolayı yaşanan gecikme için sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Böyle bir durumda sorunun giderilmesini beklemelisiniz.

Sistemden kaynaklı bir sorun yaşanıyorsa belli bir süre bekledikten sonra telefonunuza tekrardan doğrulama kodu göndermeyi deneyin.

Bu yazımızda sizlere işkur doğrulama kodu gelmiyor sorunu neden kaynaklanır ve nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Uyap connection reset hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Uyap Connection Reset Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın