iPhone Sim Yok Hatası – Nasıl Çözülür?

Iphone telefonlarda yaşanan sim kart sorunu neden kaynaklanır ve iphone sim yok hatası nasıl çözülür diye soruyorsanız yazımızın devamını okuyun.

iPhone Sim Yok Hatası – Nasıl Çözülür?

iOS cihazınızda iphone sim kart takılı değil, geçersiz sim vb. sorunlar yaşıyorsanız çözümü için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Genel sekmesine gelin.
  • Hakkında sayfasına dokunun.

Hakkında sayfasında güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Güncelleme işlemini tamamladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ardından iphone sim yok hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa cihazınızı kapatın ve sim kartınızı takılı olan yuvadan çıkarın. Ardından sim kartınızı tekrardan takın.

Sim kart yuvasına doğru bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Eğer yanlış şekilde yerleştirirseniz cihazınız sim kartınızı göremeyecektir.

Telefonunuzu uçak moduna alın yaklaşık 1-2 dakika bekledikten sonra uçak modunu tekrardan kapatın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Telefonunuzu açın ve iphone sim kart takılı değil vb. hataları alıp almadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.

iphone sim kart takılı değil

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmediyse sim kartınızın manyetik kısmı bozulmuş olabilir. Farklı bir sim kartı takarak iphone sim yok hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Eğer farklı bir sim kartı taktığınızda aynı sorunu yaşıyorsanız cihazınızda donanımsal bir sorun olabilir. En kısa sürede yetkili servise gönderip sorunu çözebilirsiniz.

Cihazınızda yaşadığınız sorunu Resmi Apple Desteği adresine giriş yaparak dile getirebilir sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

iPhone cihazınızda son hat kullanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için iPhone Son Hat Kullanılamıyor Hatası Nedir? – Kesin Çözüm başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın