iPhone Sessize Alma Tuşu Çalışmıyor (Çözümü)

Satın aldığınız iphone sessize alma tuşu çalışmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

iPhone Sessize Alma Tuşu Çalışmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere iphone sessize alma tuşu çalışmıyor sorunu neden kaynaklanır ve nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Sizinde iPhone’unuzda sessize alma tuşu çalışmıyorsa çözümü için doğru yerdesiniz.

iPhone’larda yaygın olarak görülen sessize alma tuşunun herhangi bir şekilde çalışmama durumunu çözebilmek adına şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Ses tuşlarında herhangi bir fiziksel hasar olup olmadığını kontrol edin.
  • iPhone’unuzun yazılımının güncel olduğundan emin olun.
  • iPhone’unuzun Ayarlar kısmına giderek ses ayarlarını kontrol edin.
  • Zil sesi modunu kapatıp tekrardan açmayı deneyin.

iPhone’unuzda yan kısımda yer alan sessize alma tuşu herhangi bir işlev göstermiyorsa telefonu yüksek biyerden düşürdüyseniz veya sessize alma tuşunu çok fazla kullanıyorsanız fiziksel olarak hasar görmüş olabilir.

Sessize alma tuşunda fiziksel bir sorun olduğunu düşünüyorsanız veya tespit ettiyseniz kendi başınıza herhangi bir işlem yapmamanız gerekir. Mutlaka teknik servisten profesyonel olarak yardım almalısınız.

iPhone’larda yaşanan birtakım donanımsal sorunları çözmede yazılım güncellemesi yeterli olmaktadır. Bu nedenle cihazınızın güncel olduğunundan emin olun. Bunu kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyebilirsiniz.

iPhone sessize alma tuşu çalışmıyor ise Ayarlar bölümüne giderek ses ayarlarını kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Ses ve Titreşimler yolunu izleyin. Ardından gerekli ayarlamaları yapın.

iPhone sessize alma tuşu ayarları

iPhone’da yer alan zil sesi modunu kapatıp tekrardan açmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için Ayarlar > Ses ve Titreşimler > Zil Sesi > “Sessize Alma” yolunu izlemeniz yeterli olacaktır.

Dipnot olarak düşmek gerekirse iPhone’unuzun garantisi devam ediyor ise herhangi bir servis veya tamir işlemi için Apple’ın resmi hizmet sağlayıcılarına başvurarak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Böylece sizlere iPhone’larda yaşanan sessize alma tuşunun çalışmama durumuna çözüm yolları sunmuş olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

iPhone güncelleme denetlenemiyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için iPhone Güncelleme Denetlenemiyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın