iPhone Güncelleme Denetlenemiyor (Çözümü)

iPhone’unuzun yazılım güncellemesi kısmında iphone güncelleme denetlenemiyor yazısı görüyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

iPhone Güncelleme Denetlenemiyor (Çözümü)

iPhone cihazınızda yazılım güncellemesi ekranında güncelleme olup olmadığını kontrol etmek istediğinizde iphone güncelleme denetlenemiyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

iPhone’ununuzda bu hata ile karşılaşıyorsanız şu yolları izleyebilirsiniz;

  • Hücresel veri veya WiFi bağlantınızı kontrol edin.
  • iPhone’unuzu geçici bir süre uçak moduna alın.
  • iPhone cihazınızı yeniden başlatın.

iPhone güncelleme doğrulanıyor takıldı

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. WiFi ağı üzerinden internete bağlanıyorsanız internet bağlantınızda kopma veya yavaşlama meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda modeminize reset atmak sorunu çözmek için etkili bir yol olacaktır.

Modeminizi güç tuşundan kapatın. Ardından 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan gerekli tüm ışıklar yandıktan sonra iPhone’ununuzdan WiFi ağınıza bağlanın.

WiFi ağınıza bağlandıktan sonra iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne girin. Ardından Genel > Yazılım Güncellemesi yolunu izleyin. Burada iPhone güncelleme doğrulanıyor takıldı gibi sorunlar ile karşılaşıp karşılaşmadığınızdan emin olun.

Eğer sorun devam ediyorsa iPhone’unuzu uçak moduna almayı deneyin. Denetim merkezi yani bildirim paneli kısmında yer alan uçak simgesine dokunarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone’unuzu uçak moduna aldıktan sonra 2 dakika kadar bekleyin. Daha sonra uçak modunu kapatın. Ardından Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi kısmına gidin ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Son olarak iPhone cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Cihazınızı tamamen kapatın. Daha sonra tekrardan açın. Bu yöntem birçok sorunu çözmede etkili bir yol olabilmektedir.

Bu yazımızda sizlere iphone güncelleme denetlenemiyor sorunu nasıl çözülebilir ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

iPhone hava durumu açılmıyor ise çözümü için iPhone Hava Durumu Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın