iPhone Servis Yok Sorunu Nedir? – Kesin Çözüm

Apple kullanıcılarının yaşadığı iphone servis yok sorunu nedir? Bu hatanın çözümü için neler yapmalıyız.

iPhone telefon kullananlar bazı zamanlar iPhone servis yok ile karşılaşabiliyorlar. Bu sorunun sebebini internet üzerinden araştırıyorsanız doğru yerdesiniz.

İçindekiler

iPhone Servis Yok Sorunu Nedir? – Kesin Çözüm

Apple kullanıcısı iseniz mutlaka bir kerede olsa iphone servis yok sorunu ile karşılaşmışınızdır. Bu telefonunuzun donanımından kaynaklı veya yazılımsal bir sorun olabilir.

Eğer donanımsal bir sorun ise mutlaka en kısa sürede cihazınızı servise götürmenizi tavsiye ederiz.

Sıkça rastlanan iPhone servis yok sorunu nasıl çözülür? diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

iPhone servis yok sorunu çözümü için ilk olarak yapmanız gereken cihazınızı kapatıp tekrardan açmak olacaktır.

Çok basit bir yöntem gibi duruyor fakat bu işlemi yapmak servis yok hatasından kurtulmanız için etkili bir yöntemdir.

iPhone cihazınızı yeniden başlattığınız halde iphone servis yok sorunu ile karşılaşıyorsanız diğer bir yöntem olan sim kartı çıkarıp tekrar takmayı deneyin.

Öncellikle telefonunuzu kapalı konuma getirin. Daha sonra telefonunuzda takılı olan sim kartını çıkarın. Tekrardan takın ve telefonunuzu yeniden açın. Bu yöntem sayesinde servis yok hatasından kurtulabilirsiniz.

iPhone cihazınızın güncel olmaması durumunda bu tür hatalar ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Telefonunuzun güncel olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi yolunu izleyin.

Yazılım güncellemesi sayfasında güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer cihazınız güncel değil ise yeni güncellemeyi telefonunuza indirip kurabilirsiniz.

iPhone servis yok sorunu bir başka çözüm yolu ise Ayarlar>Hakkında bölümüne giriş yapın. Burada Operator seçeneğini bulun. Operatör seçeneğine 3 kez tıklayın. Eğer güncel değil ise güncelleme işlemi başlayacaktır.

Bir başka çözüm yolu ise iPhone cihazınızı uçak moduna alın ve kapatın. Daha sonra sim kartınızı çıkarın. Sim kartınız takılı olmadan cihazı tekrardan başlatın.

iPhone cihazınızın uçak modunu pasif hale getirin ve telefonunuzu tekrardan kapatın. Sim kartınızı takın ve cihazınızı tekrardan başlatın.

Yukarıdaki uçak moduna alma işlemini tamamladıktan sonra Ayarlar>Genel>Sıfırla yolunu izleyin. Sıfırla sekmesinde Ağ Ayarlarını Sıfırla butonuna tıklayın.

Ağ ayarlarını sıfırla dedikten sonra artık servis yok sorunu çözüme kavuşacaktır. iPhone cihazlarda zaman zaman yazılımsal hatalar meydana gelebiliyor.

Yukarıdaki çözüm yollarını uyguladığınızda bu hatadan kurtulabilmeniz mümkündür.

iPhone iTunes Yazılım Güncelleme Yöntemi

iPhone servis yok sorunu çözümü için bir başka yöntem olan iTunes ile güncelleme işlemi yapmak olacaktır. Bunun için öncelikle iPhone cihazınızın yedeğini almayı unutmayın.

Yedeğinizi aldıktan sonra cihazınızı kapatın. iPhone cihazınızın lightning yani kısa kablosunu takın. Home(Ana Ekran) tuşuna basılı tutarak iTunes sürümünün yüklü olduğu bilgisayarınıza bağlayın.

iPhone iTunes güncellemesi nasıl yapılır?

Ana ekran tuşuna iTunes’a bağlayın yazısını görene kadar basın. iTunes’a bağlandığınızda program cihazınızın bozuk olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer sorun varsa size geri yükleme seçenekleri sunacaktır.

Eğer bilgisayarınızda Geri Yükle yazısı ile karşılaşıyorsanız cihazınızda birtakım sorunlar var demektir. Bunu düzeltmek için Geri Yükle seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Geri Yükle işlemini yaptıktan sonra Güncelle butonuna tıklayın. Bu sayede iTunes programı aracılığıyla iOS sürümünün en güncel hali telefonunuza yüklenecektir.

iTunes programı üzerinden yazılım güncelleme ve hata giderme işlemlerini yaptığınızda iPhone servis yok ile artık karşılaşmayacaksınız.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işlemleri uygulamadan veri kaybı yaşamamanız için mutlaka önceden iPhone cihazınızın yedeğini almayı unutmayın. Aksi takdirde veri kaybı yaşayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için iphone servis yok sorunu nasıl çözülür? sorusunun cevabını paylaştık. Umarım yazımızın içerisinde yer alan yöntemler sayesinde bu hatadan tamamen kurtulursunuz.

iPhone cihazınızda son hat kullanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri iPhone Son Hat Kullanılamıyor Hatası Nedir? – Kesin Çözüm başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın