iPhone Titreşim Sorunu – Nasıl Çözülür?

iPhone telefona sahipseniz ve iOS işletim sistemine sahip telefonunuzda iphone titreşim sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

iPhone Titreşim Sorunu – Nasıl Çözülür?

iOS işletim sistemine sahip telefonunuzda iphone titreşim sorunu yaşıyorsanız ve bu sorunu nasıl ortadan kaldırabiliriz diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Yaşadığınız sorunun çözümü için aşağıdaki adımlar takip edin.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Sesler sekmesine dokunun.
  • Sesler menüsünde yer alan “Çaldığında Titret”, “Sessizken Titret” seçeneklerini kapatıp ardından tekrardan aktif hale getirin.

iphone titreşim ayarı

Yukarıda bahsedilen iki özelliğide aktif hale getirdikten sonra menünün en alt kısmında bulunan “Klavye Tıklamaları” özelliğini kapatıp tekrardan açın.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra Ayarlar bölümüne geri dönün. Ardından Erişilebilirlik sekmesine girin. Erişebilirlik sekmesinde Dokunma bölümüne gelin.

Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma bölümünde yer alan Titreşim özelliğini kapayıp tekrardan aktif hale getirin.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra iPhone cihazınızın üzerinde yer alan titreşim tuşunu açıp ardından tekrardan kapatın. Muhtemelen artık iphone titreşim sorunu yaşamayacaksınız.

Yaşanılan bu sorun yazılımsal olabileceği gibi donanımsal sorunda olabilir. Telefonun darbe alması, düşmesi, sıvı hasarı sonucu titreşim motorunun bozulması gibi birçok nedenden kaynaklanabilir.

Bir diğer çözüm yolu ise telefonun ayarlarını sıfırlamaktır. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Genel > Aktar veya iPhone’u Sıfırla > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla yolunu izleyin.

Yukarıdaki sıfırlama işlemini gerçekleştirdikten sonra iPhone cihazınızı yeniden başlatın. Telefonunuz yeniden açıldıktan sonra iphone titreşim sorunu yaşayıp yaşamadığınız kontrol edin.

Eğer yaşadığınız sorunun donanımsal bir problem olduğunu düşünüyorsanız Apple Destek sayfasından yardım alabilirsiniz.

iPhone kamera ayarları sıfırlama nasıl yapılır bilmiyorsanız Iphone Kamera Ayarları Sıfırlama – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın