iPhone Hava Durumu Açılmıyor (Çözümü)

iPhone hava durumu açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

iPhone Hava Durumu Açılmıyor (Çözümü)

iPhone’unuzda hava durumuna bakmak istediğinizde iphone hava durumu açılmıyor diyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Aşağıda yer alan çözüm yöntemlerini deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

iPhone’da, konum servisleri kapalı ise iPhone hava durumu yanlış gösteriyor veya hiç açılmıyor sorunu ile karşılaşırsınız. Peki bu özelliğini nasıl açabiliriz diye soracak olursanız şu adımları takip edin:

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.
  • Konum Servisleri kısmına dokunun.
  • Ardından Hava Durumu içerisine girin.

iPhone hava durumu yanlış gösteriyor

Yukarıdaki adımları takip ederek Hava Durumu kısmından konum erişimine izin verin. Bulunduğunuz konumda en doğru hava durumu bilgisine ulaşmak için Tam Konum’u aktif hale getirmeniz gerekir. Aksi takdirde hava durumu uygulaması sağlıklı çalışmayabilir.

iPhone’da hava durumunun açılmamasının bir diğer sebebi internet bağlantınız ile alakalı olabilir. Hava durumu bilgileri internet üzerinden aktarıldığı için anlık kopma veya kesinti yaşamanız durumunda bu servis çalışmayacaktır.

İnternet bağlantınızı kontrol edin. Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atın. Eğer hücresel veri kullanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun.

iPhone cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu yöntem çok basit gibi gözükebilir. Ancak karşılaşılan birçok sorunun çözümünde etkili bir rol oynayabilir.

iOS sürümünüzün en son sürümde olduğunu kontrol edin. Eğer iOS güncellemesi var ise mutlaka güncelleme işlemini tamamlayın. Yapmış olduğunuz sistem güncellemeleri telefonunuzu sorunsuz kullanabilmeniz için oldukça önemlidir.

Son olarak ayarları sıfırlamayı deneyin. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla yolunu izleyerek iPhone’unuzu sıfırlayabilirsiniz. Bu, uygulamalarda meydana gelen herhangi bir sorunu çözebilir.

Bu yazımızda sizlere iphone hava durumu açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

iPhone bluetooth açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için iPhone Bluetooth Açılmıyor Sorunu (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın