iPhone Bul Konum Bulunamadı Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda iphone bul konum bulunamadı hatası yaşıyorsanız bu durumu nasıl çözebileceğinize dair bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

iPhone Bul Konum Bulunamadı Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda iphone bul konum bulunamadı hatası konusunu detaylı bir şekilde ele alacağız. iPhone’unuzda bu hatayı alıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız tam yerindesiniz.

Bildiğiniz üzere iOS işletim sisteminde konum üzerinden kendi telefonunuzu bulmanıza imkan sunan bir özellik mevcuttur. Fakat bazı iPhone kullanıcıları bu özelliği kullanırken konum bulunamadı hatası ile karşılaşabiliyor.

iPhone’umu Bul özelliğini kullanırken karşılaşılan konum bulunamadı hatasının olası nedenleri şu şekildedir;

  • Konum servisleri kapalı olabilir.
  • Cihazınız uçak modunda olabilir.
  • Hücresel veri sinyali yeterli olmayabilir.

Bu durumlara bağlı olarak iPhone’umu Bul özelliğini kullanırken konum bulmakta sıkıntı yaşayabilmeniz mümkündür. Şimdi sırasıyla bu durumu nasıl çözeceğinizi sizlere aktaralım.

İlk olarak iPhone’umu Bul özelliğini kullanabilmek için cihazınızın konum servislerinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için şu adımları takip edin;

  • iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Gizlilik sekmesine gelin.
  • Konum Servisleri menüsüne dokunun.

Bul Konum bulunamadı hatası

Bu adımları takip ederek Konum servislerinin cihazınızda açık olup olmadığını kontrol edebilir ve kapalı ise açık duruma getirebilirsiniz. Bu servisi aktif ettikten sonra tekrardan iPhone’umu Bul özelliğini kullanmayı deneyin ve konum hatası alıp almadığınıza bakın.

İkinci olarak iPhone’unuzun uçak modunda olmadığından emin olun. Eğer cihazınız uçak modunda ise GPS özelliği çalışmayacağından dolayı iPhone’umu Bul özelliğini kullanamazsınız.

Eğer cihazınızda uçak modu aktif ise bunu kapalı duruma getirerek iPhone’umu Bul özelliğini tekrardan kullanmayı deneyebilirsiniz. Bul konum bulunamadı hatası almanızdaki bir diğer sebeb ise hücresel veri kullanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olmamasından kaynaklı olabilir.

Eğer WiFi yerine hücresel veri kullanıyorsanız sinyal gücünün güçlü olduğu bir alana giderek iPhone’umu Bul özelliğini tekrardan kullanmayı deneyebilir iphone bul konum bulunamadı hatası yaşayıp yaşamadığınıza bakabilirsiniz.

iPhone Bul Konum Paylaşma

iPhone’umu Bul özelliğini kullanarak konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmak için şu adımları takip edin;

  • iPhone’da Bul özelliğini açın.
  • Kişiler kısmına gelin.
  • (+) butonuna dokunun.
  • Paylaşmak istediğiniz kişiyi seçin.

iPhone bul konum paylaşma

Böylece mevcut konumuzu dilediğiniz kişiyle paylaşabilir etkileşim kurabilirsiniz. Eğer yapamadıysanız yukarıdaki görselden de yardım alarak konum paylaşma adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle iphone bul konum bulunamadı hatası konusunu detaylı bir şekilde alarak çözüme kavuşturduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

iPhone’da son hat kullanılamıyor hatası yaşıyorsanız bu durumu ortadan kaldırmak için iPhone Son Hat Kullanılamıyor Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın