iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatası – Nasıl Çözülür?

iPhone kullanıcısıysanız ve rehberden birini silmek istediğinizde iphone bazı kişiler silinemedi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamını okuyarak bulabilirsiniz.

iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatası – Nasıl Çözülür?

Apple kullanıcıları rehberden herhangi bir kişiyi silmek istediklerinde iphone bazı kişiler silinemedi hatası ile karşılaşıyorlar.

Lafı çok uzatmadan oldukça can sıkıcı olan bu sorunun çözümüne hemen geçelim.

  • Öncelikle bu uyarı mesajıyla karşılaşıyorsanız Whatsapp uygulamasını açın.
  • Whatsapp uygulamasında silmek istediğiniz kişinin profilini bulun ve içerisine giriş yapın.
  • Silmek istediğiniz kişinin profiline girdikten sonra kişi bilgilerine girip Kişiyi Sil seçeneğine dokunun.

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra artık bazı kişiler silinemedi uyarısı ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer tüm bunlara rağmen sorun hala devam ediyorsa ikinci yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapmak olacaktır.

iPhone cihazınızda Ayarlar > İsminiz > iCloud > Kişiler yolunu izleyin. Buradan Kişiler kısmını devredışı bırakın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde muhtemelen artık iphone bazı kişiler silinemedi sorunu uyarı mesajı ile karşılaşmayacaksınız.

iCloud hesabınızda Kişiler kısmını pasif hale getirerek iphone bazı kişiler silinemedi hatasından kurtulabilirsiniz.

Whatsapp üzerinde silmek istediğiniz kişinin görüntülü veya sesli arama kayıtları duruyorsa arama kayıtlarını silerek iphone bazı kişiler silinemedi mesajını ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Rehberinizden bir kişiyi silmek istediğinizde karşınıza çıkan bu can sıkıcı uyarı mesajını almamak için yazımız içerisinde yer alan ilk yöntemi deneyebilirsiniz. İlk yöntem en etkili çözüm yoludur.

iPhone cihazınızda son hat kullanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için iPhone Son Hat Kullanılamıyor Hatası Nedir? – Kesin Çözüm başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın