Iphone 11 Isınma Sorunu – Nasıl Çözülür?

iPhone kullanıcısıysanız ve iphone 11 ısınma sorunu yaşıyorsanız bu problemi ortadan kaldırmak için veya en aza indirmek için neler yapabileceğinizi yazımızın devamını okuyarak bulabilirsiniz.

Iphone 11 Isınma Sorunu – Nasıl Çözülür?

iPhone 11 model sahibiyseniz ve ısınma sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız bu problemi en aza indirmek için yapabileceğiniz bazı çözüm yolları mevcuttur.

iPhone 11 ısınma sorunu yaşıyorsanız replika yani taklit şarj aletleri kullanmaktan kaçının. Mutlaka telefonu satın aldığınızda kutusuyla birlikte gelen orjinal şarj aletini kullanmayı tercih edin.

iPhone 11 cihazınızda yer alan gereksiz uygulamaları ve oyunları kaldırın. Böylece telefonunuzun sistemini yoran uygulamalardan kurtulmuş olacaksınız ve böylelikle daha az pil tüketimi olacaktır.

Uzun süreli oyun oynadığınızda iphone 11 ısınma sorunu yaşayabilirsiniz. Oyun oynarken ısınma problemi ile karşılaşıyorsanız oyunu kapatıp cihazın soğumasını bekleyin.

Eğer ısınma sorunu yaşarken oyun oynamaya devam ederseniz iphone cihazınızın içerisindeki parçalara zarar verebilirsiniz.

iPhone 11 cihazınızda kullanmadığınız özellikleri kapatın. Wi-Fi, Bluetooth, GPS vb. kullanmadığınız özellikleri kapatarak daha az pil tüketimi sağlamış olursunuz.

iPhone cihazlarda konum servisleri özelliği oldukça fazla pil tüketimine neden olmaktadır. Bu özelliği devredışı bırakarak daha az pil tüketimini sağlayabilirsiniz.

Peki iphone konum servisleri nasıl kapatılır diye soruyorsanız ve bu konuya hakim değilseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

iPhone Konum Servisleri Nasıl Kapatılır?

iPhone konum servisleri nasıl kapatılır diye soruyorsanız telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Gizlilik sayfasına girin ve buradan Konum Servisleri sekmesini açın.

iphone konum servisleri nasıl kapatılır

Görselde de yer aldığı gibi bu özelliği devredışı bırakarak iphone konum servisleri kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone 11 ısınma sorunu yaşıyorsanız iOS sürümünüzü güncelleyin. Çünkü Apple şirketi herhangi bir hata ortaya çıktığında tespit edip iyileştirme çalışmaları yapmaktadır.

Bunu nedenden dolayı ios güncellemelerini yapmak yaşadığınız birtakım sorunların çözümünde etkili bir yol olabilir.

iPhone 11 cihazınızın ekran parlaklık seviyesini kısarak pil tüketimini azaltabilir ısınma problemlerine karşı önlem alabilirsiniz.

Yaşamış olduğunuz sorun donanımsal bir problemden kaynaklı olabilir. Eğer ısınma problemi hala devam ediyorsa Apple destek sayfasından yardım alabilirsiniz.

iPhone’da rehberden kişi silmek istediğinizde bazı kişiler silinemedi uyarısı ile karşılaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın