iOS 16.4 Siri Bağlantı Sorunu (Çözümü)

Birçok iPhone kullanıcısının yaşadığı ios 16.4 siri bağlantı sorunu çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

iOS 16.4 Siri Bağlantı Sorunu (Çözümü)

iPhone’a yeni gelen iOS 16.4 sürümü ile birlikte birçok kullanıcı Siri özelliğini kullanırken sorun yaşamaya başladı. Bu yazımızda sizlere ios 16.4 siri bağlantı sorunu çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki aşağıda yer alan yöntemler geçici olarak yaşamış olduğunuz sorunu çözebilir sonrasında tekrardan sorun yaşayabilirsiniz.

  • iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyin. Ardından cihazınızı yeniden başlattıktan sonra Siri özelliğini çalıştırmayı deneyin.
  • İnternete bağlanırken Wi-Fi ağını kullanıyorsanız hücresel veri kullanmayı deneyin. Hücresel veri ile internete bağlandıktan sonra Siri’yi açın ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

iPhone cihazınızı iOS 16.4 sürümüne güncelledikten sonra Siri özelliği çalışmıyorsa kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin:

  • iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  • Siri ve Arama sekmesine gelin.

ios 16.4 siri çalışmıyor

Açılan pencerede “Hey Siri”yi Dinle ve Siri İçin Yan Düğme özelliklerini devre dışı bırakın. Ardından tekrardan etkin hale getirin. Daha sonra Siri’yi çalıştırın ve herhangi bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Sorun çözülmüyorsa iPhone’unuzun ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izlemek olacaktır.

iPhone’larda iOS 16.4 güncellemesi ile birlikte yaşanan Siri bağlantı sorunu için kesin bir çözüm yolu malesef yoktur. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte kullanıcıların yaşadığı bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

Bu yazımızda sizlere ios 16.4 siri bağlantı sorunu çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

iPhone hava durumu açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri iPhone Hava Durumu Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın