iOS 16.4 5G Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

iOS 16.4 5G nasıl açılır diye araştırma yapıyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

iOS 16.4 5G Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Yeni gelen iOS 16.4 güncellemesi ile birlikte artık iPhone’lar 5G özelliğini kullanabilmektedir. Peki ios 16.4 5g nasıl açılır diye soracak olursanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • iPhone’unuzun Ayarlar kısmına girin.
  • Hücresel sekmesine dokunun.
  • Ardından Seçenekler kısmına basın.

iphone 16.4 5g açma

Seçenekler kısmında Mobil Veri(Ses ve Veri) sekmesine girin ve “5G AÇIK” şekilde ayarlayın. Böylece iPhone’unuzda artık 5G özelliği aktif hale gelmiş olacaktır.

iOS 16.4 5G açma

Veri kullanımında da 5G özelliğini kullanmak istiyorsanız yine Seçenekler kısmından Veri Modu seçeneğine dokunun. Ardından “5G’de Daha Fazla Veriye İzin Ver” seçeneğini seçin.

Veri Modu kısmında bu özelliği aktif hale getirdiğinizde Apple Music, FaceTime gibi internet kullanımı gerektiren uygulamaları 5G özelliğini kullanarak daha hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

iPhone durum çubuğunda 5G simgesi gözükmüyorsa şu adımları izleyebilirsiniz:

  • iPhone cihazınızda 5G özelliğini açtığınız halde üst kısımda yer alan durum çubuğunda 5G simgesini göremiyorsanız muhtemelen operatör sağlayıcınızdan kaynaklı bir sorundur.
  • Operatör sağlayıcınız ile iletişime geçerek hattınızın 5G özelliğinin açık olup olmadığını kontrol ettirin. Gerekirse 5G özelliğini açmak istediğinizi dile getirin. Böylece sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Hattınızın 5G özelliği açık olduğu hâlde durum çubuğunda simgeyi göremiyorsanız telefonunuzu uçak moduna alıp tekrardan kapatmayı deneyebilirsiniz. Böylece açmış olduğunuz 5G özelliği etkin hale gelecektir.

Bu yazımızda sizlere ios 16.4 5g nasıl açılır bu konuya değindik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

iOS 16.4 siri bağlantı sorunu yaşıyorsanız çözümü için iOS 16.4 Siri Bağlantı Sorunu (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın