İnternet Olmadan Bağlı Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda internet olmadan bağlı hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylarıyla bulabilirsiniz.

İnternet Olmadan Bağlı Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda WiFi ağına bağlanmak istediğinizde internet olmadan bağlı hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımız içerisinde yer alan çok basit yöntemle bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

WiFi internet olmadan bağlı sorunu ile karşılaşılmasının sebebi genellikle bağlanmak isteyen cihazın modem üzerinden ip adresi alamamasından kaynaklıdır.

Cihazın modem üzerinden ip adresi alamamasının en büyük sebeplerinden biriside modeme çok sayıda cihazın bağlı olmasıdır. Fakat bunu çözmek için oldukça basit bir yol vardır.

Telefon wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok dediğinizi duyar gibiyim. O hâlde bu sorunu ortadan nasıl kaldırabiliriz gelin hep birlikte adımlara geçelim.

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Bağlantılar(WiiFi) sekmesine gidin.
 • Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının sağ kısmında yer alan Ayarlar simgesine dokunun.
 • Ardından Gelişmiş seçeneğine basın. (Bazı modellerde Daha fazla gör gibi ibareler yer alabilir)

Telefon wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok

Gelişmiş kısmında IP ayarları seçeneğini “Statik” olarak değiştirin. Statik olarak değiştirdiğinizde doldurmanız gereken birtakım alanlar karşınıza gelecektir. Bu alanları aşağıdaki gibi doldurun.

 • IP Adresi: 192.168.1.80
 • Ağ Geçidi: 192.168.1.1
 • Ağ Örnek Uzunluğu: 24 (Burası genelde otomatik olarak gelir)
 • DNS 1: 8.8.8.8
 • DNS 2: 8.8.4.4

Yukarıda yer alan adımları sırasıyla eksiksiz bir şekilde uyguladıktan sonra son olarak Kaydet butonuna basarak işlemi bitirin. Artık Wi-Fi sorununuz ortadan kalkmış olacak ve internete bağlanmış olacaksınız.

NOT: Bazı modemlerde Ağ Geçidi 192.168.2.1 şeklinde olabilmektedir. Modem arayüzünüze hangi ip adresi ile giriş yapıyorsanız ağ geçidi kısmına o adresi girin. Ayrıca IP Adresi bölümünde de bu değişikliği uygulayın. (192.168.1.2.80)

Yazımızda bahsetmiş olduğumuz DNS kısımlarını daha farklı DNS adresleri ile değiştirebilirsiniz. Bu kısım tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Google arama motoru üzerinde dns araştırması yaparak en hızlı dns adreslerini bulabilirsiniz.

iPhone İp Adresi Değiştirme

iPhone cihazınızda internet olmadan bağlı hatası yaşıyorsanız ip adresi değiştirme işlemi için şu adımları izleyin;

 • iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Wi-Fi kısmına gelin.
 • Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının yanında yer alan (i) simgesine dokunun.
 • IP’yi Ayarla kısmını “Elle” olarak değiştirin.

iphone ip adresi değiştirme

Aynı şekilde DNS’i Ayarla kısmınıda “Elle” olarak değiştirerek manuel bir şekilde DNS adresi girebilirsiniz. Böylece hem Android hem iOS cihazlarda ip adresi değiştirme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Wifi İnternet Olmadan Bağlı Ne Demek

Cihazınızda Wi-Fi ağına bağlanmak istediğinizde “internet olmadan bağlı” ibaresi görüyorsanız muhtemelen cihazınız modem üzerinden ip adresi alamıyor demektir. Bunun yanı sıra modeminizde yer alan internet ışığının kırmızı yanması durumunda da bu ibare ile karşılaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere internet olmadan bağlı hatası çözümünden bahsettik. Yazımızı sonuna kadar okuyup gereken adımları uyguladıysanız artık Wi-Fi sorununuz kalmamış demektir.

Telefondan wifi şifresi öğrenme programsız bir şekilde nasıl yapılır bilmiyorsanız Telefondan WiFi Şifresi Öğrenme (Programsız) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın