Instagram Videolar Açılmıyor (Çözümü)

Instagram videolar açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız internet bağlantınız anlık olarak kopmuş olabilir veya bağlantı hızınız yavaşlamış olabilir.

Instagram Videolar Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda bazı Instagram kullanıcılarının karşılaşmış olduğu instagram videolar açılmıyor sorununa çözüm yolları ile birlikte değineceğiz.

Instagram’da akışta yer alan videolar açılmıyorsa veya doğru bir şekilde görüntülenmiyorsa şu nedenlerden kaynaklanabilir;

  • İnternet bağlantınız kopmuş olabilir.
  • Bağlantı hızınız yavaşlamış olabilir.
  • Instagram sunucularından kaynaklı sorunlar olabilir.

Instagram uygulaması içerisinde videoların açılmamasının başlıca sebeplerinden birisi internet bağlantısının anlık veya tamamen kopmasından kaynaklıdır. Bu gibi bir durumda internetinizi kapatıp açmak etkili bir yol olacaktır.

Eğer telefonunuzda WiFİ ağınız üzerinden internete bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Modeminizi kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açmayı deneyin.

Modeminiz tamamen açıldıktan sonra telefonunuzdan WiFi ağınızı bulun ve bağlanın. Ardından Instagram uygulamasını açarak videoların düzgün bir şekilde görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edin.

Bağlantı hızınız yavaşlamış olabilir. İnternet bağlantı hızının yavaşladığı durumlarda videolar hiç açılmayabilir veya tam olarak yüklenmeyebilir. Böyle bir durum yaşayıp yaşamadığınızı kontrol etmek için SpeedTest adresini ziyaret edebilir hızınızı test edebilirsiniz.

Instagram uygulamasında videolar bir türlü açılmıyorsa veya donarak görüntüleniyorsa sunuculardan kaynaklı geçici bir sorun olabilir. Instagram’da genel bir sorun olup olmadığını sosyal medya platformlarından veya Downdetector adlı websitesinden teyit edebilirsiniz.

İşin özetine gelecek olursak instagram videolar açılmıyor sorunu tek bir nedene bağlı olabileceği gibi birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Yazımız içerisinde yer alan yönlendirmeleri takip ederek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Instagram Hikaye Videoları Açılmıyor

Instagram’da hikayeler kısmında yer alan videolar açılmıyorsa küçük bir olasılıkta olsa karşı taraf paylaşmış olduğu hikayeyi kaldırmış olabilir. Ancak bunun bir numaralı nedeni yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi muhtemelen internet bağlantınızdan kaynaklıdır.

Instagram Reels Videoları Açılmıyor

Instagram uygulamasında Reels kısmında yer alan videolar bir türlü açılmıyorsa uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Bu gibi bir durumda yapmanız gereken uygulama mağazası üzerinden Instagram’ı güncellemek olacaktır.

Instagram Arşivdeki Videolar Açılmıyor

Instagram’da arşivdeki videolar açılmıyor ise uygulamanın önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için şu yolu izleyin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Instagram uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbelleği temizle butonuna basın.

instagram önbellek temizleme

Bu adımları takip ederek uygulamanın önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbellek temizleme işleminden sonra Instagram’ı açın ve arşiv bölümünde yer alan videoları açmayı deneyin.

Böylece yazımız içerisinde sizlere instagram videolar açılmıyor sorunu nasıl çözülür detaylı bir şekilde bahsetmiş olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Instagram dm kutusu açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için Instagram DM Kutusu Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın