Instagram DM Kutusu Açılmıyor (Çözümü)

Instagram dm kutusu açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Instagram DM Kutusu Açılmıyor (Çözümü)

Mobil cihazınızda instagram dm kutusu açılmıyor diyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Bu yazımız sayesinde yaşamış olduğunuz sorun çözüme kavuşacaktır.

Öncelikle DM kutusunun açılmaması veya yüklenmemesi birçok nedenden kaynaklı olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Uygulama önbelleğinin dolu olması
  • İnternet bağlantısının kopması
  • Uygulamanın güncel olmaması

Instagram DM kutusu yüklenmiyor sorunu yaşıyorsanız uygulama önbelleği dolmuş olabilir. Önbellek temizleme işlemini sıklıkla gerçekleştirmiyorsanız bu tarz sorunlar ortaya çıkabilir.

Instagram uygulamasının önbelleğini nasıl temizlerim? diye soracak olursanız aşağıda yer alan adımları sırasıyla takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  • Uygulamalar sekmesine girin.
  • Instagram uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

instagram önbellek temizleme

Uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra Instagram’ı açın ve DM kutusunu kontrol ederek herhangi bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Instagram DM kutusu gözükmüyor diyorsanız internet bağlantınız kopmuş olabilir. WiFi üzerinden bağlanıyorsanız bağlantınızı kontrol edip tekrardan Instagram’a giriş yapmayı deneyin.

DM kutusu açılmıyor sorununun bir diğer sebebi Instagram uygulamasının güncel olmamasından kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda uygulama mağazası üzerinden Instagram’ı güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Son olarak WiFi üzerinden internete bağlanıyorsanız hücresel veri yani paketiniz üzerinden internete bağlanmayı deneyin ve Instagram’a öyle giriş yapmayı deneyin. Hücresel veri ile bağlanınca herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bu yazımızda sizlere instagram dm kutusu açılmıyor sorunu çözüm yollarından bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Instagram öne çıkanlar gözükmüyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Instagram Öne Çıkanlar Gözükmüyor (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atın.

Yorum yapın