İnstagram Notları Kapatma Nasıl Yapılır?

Telefonda instagram notları kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Notları Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda İnstagram’ın yeni güncellemesi ile birlikte gelen notlar özelliği nasıl kapatılır bu konuyu inceleyeceğiz.

İnstagram notları kapatma işlemi gerçekten yapılabilir mi? bu soruya cevap vermekle başlayabiliriz.

İnstagram’da DM yani mesajlar bölümünde yer alan notlar kısmı yeni güncelleme ile birlikte gelen bir özelliktir ve bu özelliği kapatabilmek mümkün değildir.

Ancak mesajlar kısmında paylaşılan notları tek tek üzerine dokunarak gizleyebilirsiniz. Böylece notları tam olarak kapatamasanızda bu yöntem sayesinde bir nevi kapatma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

İnstagram notları gizleme nasıl yapılır bilmiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

  • İnstagram’ı açın.
  • Mesajlar bölümüne gidin.
  • Gizlemek istediğiniz notun üzerine dokunun.
  • Notları sessize al seçeneğine basın.

instagram notları gizleme

Bu adımları takip ederek mesajlar bölümünde yer alan notları teker teker gizleyebilirsiniz. Böylece artık gizlediğiniz kişi not paylaşsa dahi siz görmeyeceksiniz.

İnstagram notlarını kapatmak için bir başka yöntem ise uygulamanın eski bir sürümünü indirip kullanmak olacaktır. Fakat bu yöntemi güvenlik açısından önermemekteyiz.

Mesajlar kısmında yer alan notlar bölümünü görmek istemiyorsanız İnstagram uygulamasının 2022 yılında yayınlanmış veya daha eski bir sürümünü internet üzerinden indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz.

İnternetten telefonunuza uygulama mağazası dışında bir uygulama yüklemeye kalktığınızda indirme işlemini yaptığınız sitenin güvenilir olduğundan emin olun. Nedenine gelecek olursak telefonunuza farkında olmadan zararlı yazılım yüklüyor olabilirsiniz.

İşin özetine gelecek olursak instagram notları kapatma işlemi malesef yapılamamaktadır. Bunun yerine sizlere alternatif yollar sunarak yardımcı olmaya çalıştık.

İnstagram hoş geldin hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Instagram Hoşgeldin Hatası (2023) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın