Instagram Hoşgeldin Hatası (2024)

Telefonunuzda instagram hoşgeldin hatası ile karşılaşıyorsanız hesabınızı yeni açtıysanız kimseyi takip etmediğinizden dolayı karşınıza çıkabilir.

Instagram Hoşgeldin Hatası (2024)

Bu yazımızda bazı kullanıcıların yaşamış olduğu instagram hoşgeldin hatası konusuna değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözüm yollarını arıyorsanız doğru yazıdasınız.

Instagram uygulamasını açtığınızda anasayfada karşınıza “Instagram’a Hoş Geldin” şeklinde yazı çıkıyorsa şu nedenlerden kaynaklanabilir;

  • Instagram hesabını yeni açmış olabilirsiniz.
  • Hesabınızda kimseyi takip etmiyor olabilirsiniz.
  • Instagram sunucularından kaynaklı geçici sorunlar olabilir.
  • Uygulamanın önbelleği dolmuş olabilir.

İnstagrama hoşgeldin sorunu nasıl çözülür

Instagram’a Hoş Geldin yazısı ile karşılaşmanızın başlıca nedenlerinden birisi saymış olduğumuz bu maddelerden ilkidir. Yani hesabınızı yeni açmış olabilirsiniz ve kimseyi takip etmediğinizden dolayı anasayfanızda herhangi bir paylaşım göremezsiniz.

Eğer hesabınızı yeni açtığınız için bu yazı ile karşılaşıyorsanız beğendiğiniz veya beğendiğiniz birkaç profili takip edebilir hoş geldin yazısından kurtulabilirsiniz.

Instagram uygulamasının önbelleğinden kaynaklı bu tarz sorunlar ile karşılaşmanız olasıdır. Bu nedenle önbellek temizleme işlemini gerçekleştirerek sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Instagram uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbelleği temizle butonuna basın.

instagram önbellek temizleme

Bu adımları takip ederek Instagram uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. iPhone kullanıyorsanız önbellek temizleme işlemi için Ayarlar > Genel > Saklama Alanı > Instagram yolunu izleyebilirsiniz.

Instagram’da hoşgeldin yazısı gitmiyor ise sunuculardan kaynaklı geçici bir sorun olabilir. Böyle bir durumda sunucuların düzelmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir işlem yoktur.

Sonuç olarak sizlere instagram hoşgeldin hatası nedenlerinden ve çözüm yollarından bahsetmiş bulunmaktayız. Bu sorun ile karşılaştıysanız olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram linkleri açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için Instagram Linkleri Açılmıyor (2023) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın