Instagram Linkleri Açılmıyor (2024)

Instagram linkleri açılmıyor sorununa yanıt olarak tıklamış olduğunuz link artık geçersiz olabilir veya tarayıcınızla alakalı sorunlar olabilir.

Instagram Linkleri Açılmıyor (2024)

Bu yazımızda sizler için instagram linkleri açılmıyor sorunu neden kaynaklanabilir ve nasıl çözebilirsiniz ondan bahsedeceğiz. Böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız yazımızın okumaya devam edin.

Instagram’da yer alan linklerin açılmamasının bazı olası sebepleri şu şekildedir:

  • Tıklamış olduğunuz link kaldırılmış veya artık geçersiz olabilir.
  • Varsayılan tarayıcınızla alakalı sorunlar olabilir.
  • İnternet bağlantınız yavaşlamış veya kopmuş olabilir.

Yukarıdaki sebepler gibi pek çok faktör Instagram uygulaması içerisindeki linkleri açamamanıza neden olabilir. Bu hatayı çözmek için bazı internet sitelerinde yer alan Instagram uygulamasının önbelleğini veya verilerini temizlemek gibi işlemler bu hatayı çözmenize yardımcı olmayacaktır.

Instagram Hikayedeki Linkler Açılmıyor

Instagram’da hikayeler kısmını sık kullanıyorsanız bazı hikayelerde bağlantı linklerine denk gelmişsinizdir. Bu tarz bağlantı linklerini genellikle e ticaret yapan sayfalar kullanmaktadır.

Instagram hikayedeki linkler açılmıyor sorunu yaşıyorsanız tıklamış olduğunuz link kaldırılmış olabilir. Aynı zamanda link daha önce aktif olup sonrasında geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Varsayılan Tarayıcı Sorunu

Instagram uygulamasında herhangi bir linke tıkladığınızda telefonunuz daha önceden belirlemiş olduğunuz varsayılan tarayıcı üzerinden linki açacaktır. Bu nedenle instagram link açılmıyor sorunu yaşamanızın sebebi varsayılan tarayıcınız ile alakalı olabilir.

Varsayılan tarayıcınızı değiştirmek için şu adımları izleyin:

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Varsayılan uygulamaları seç kısmına dokunun.

iPhone kullanıyorsanız şu yolu izleyin:

  • iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Aşağılara inerek kullanmış olduğunuz Tarayıcıya dokunun.
  • Saptanmış Tarayıcı Uygulaması seçeneğine gelin.

iphone varsayılan tarayıcıyı değiştirme

Android telefonunuzda varsayılan uygulamalar kısmını bulamadıysanız Ayarlar bölümünde arama kısmına yazarak bulabilirsiniz. Daha sonra Tarayıcı uygulaması kısmına dokunun. Bu kısımda telefonunuzda yüklü olan tarayıcıları göreceksiniz.

Burada telefonunuzda yüklü olan herhangi bir tarayıcıyı seçerek varsayılan tarayıcı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra Instagram’ı açın ve herhangi bir linke tıklayın. Bunu yaptığınızda yeni seçmiş olduğunuz varsayılan tarayıcı üzerinden linki açmaya çalışacaktır.

Instagram linkleri açılmıyor sorunu internet bağlantınız ile alakalı olabilir. Linke tıkladığınız anda bağlantınızda anlık kopma veya bağlantı yavaşlaması yaşamış olabilirsiniz.

Eğer internete Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmayı deneyin. İnternete hücresel veri üzerinden bağlanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun.

Böylece bir konunun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Instagram uygulamasında linkleri açarken sorun yaşayanlar için kısa ve öz bir şekilde nedenlerini ve nasıl çözülebileceğinden bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Instagram büyüdü nasıl düzelir sorusunu soruyor ve cevap arıyorsanız Instagram Büyüdü Nasıl Düzelir? (2023) başlıklı yazımıza göz atın.

Yorum yapın