Instagram Keşfet Neden Açılmıyor (2024)

Telefonda instagram keşfet neden açılmıyor diyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Instagram Keşfet Neden Açılmıyor (2024)

Bu yazımızda sizlere instagram keşfet neden açılmıyor sorununun çözüm yollarından bahsedeceğiz. Yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Instagram’da keşfet bölümünün açılmama durumu birçok kullanıcı için can sıkıcı bir durumdur. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

 • Instagram sunucu sorunları
 • İnternet bağlantısı problemi
 • Uygulamanın güncel olmaması

Bu hatanın başlıca sebeplerinden birisi Instagram’ın sunucularında meydana gelen genel bir arıza olabilir. Sunucularda yaşanan teknik arıza yüzünden Instagram uygulamasına girdiğinizde Instagram keşfet yenilenmiyor gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Instagram’da sunucu sorunu olup olmadığını kontrol etmek için DownDetector adlı websitesini ziyaret edebilir anlık olarak arızaları görüntüleyebilirsiniz.

Bir diğer sebep ise internet bağlantısında yaşanan problemdir. Instagram uygulamasına girdiğinizde anlık olarak bağlantınızda kopma meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda Instagram keşfet sonuçlar yüklenemedi gibi hatalar meydana gelebilir.

İnternet bağlantınızda sorun yaşıyorsanız Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmayı deneyebilirsiniz. Eğer hücresel veri üzerinden internete bağlanıyorsanız sinyal gücünün yeteri kadar olduğundan emin olun.

Instagram’da keşfet bölümünün açılmama sebeplerinden biriside uygulamanın güncel olmamasından kaynaklıdır. Uygulama mağazası üzerinden en güncel halini indirip bu sorunu düzeltebilirsiniz.

 • Google Play mağazasına girin.
 • Arama bölümüne “Instagram” yazın.
 • Güncelle butonuna tıklayın.

iPhone kullanıyorsanız şu adımları izleyin;

 • App Store uygulamasını açın.
 • Arama kısmına “Instagram” yazın.
 • Uygulamayı güncelleyin.

Yukarıdaki adımları takip ederek hem iOS hem de Android olmak üzere her iki platformda da Instagram uygulamasının en son sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Instagram keşfet neden açılmıyor diyorsanız uygulamanın önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunun için şu yolu izleyin;

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Uygulamalar sekmesine gelin.
 • Instagram > Depolama yoluna gidin.
 • Önbelleği temizle butonuna dokunun.

instagram önbellek temizleme

Uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra Instagram’ı açın ve keşfet bölümüne girerek herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelecektir.

Instagram Keşfet Alakasız Şeyler Çıkıyor

Instagram uygulamasında kullanıcıların davranışlarını takip eden bir algoritma vardır. Örneğin, keşfet bölümünde sürekli olarak araba paylaşımlarına bakıp gönderileri beğendiğinizde Instagram karşınıza bununla alakalı gönderiler çıkarmaktadır.

Instagram keşfet alakasız şeyler çıkıyor

Instagram keşfet alakasız şeyler çıkıyor diyorsanız ilgi ve alakanız olmayan gönderilere gelip sağ üst köşeden üç noktaya bastıktan sonra İlgilenmiyorum seçeneğine dokunabilirsiniz.

İlgilenmiyorum dediğiniz takdirde artık karşınıza o ve ona benzer paylaşımlar çıkmayacaktır. Böylece ilgi ve alakanıza göre keşfet bölümünüzü değiştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere instagram keşfet neden açılmıyor sorunundan ve çözüm yollarından bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram hareket durumu kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız Instagram Hareket Durumu Kapatma (Resimli) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın