Instagram Hareket Durumu Kapatma (Resimli)

Telefonda instagram hareket durumu kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hareket Durumu Kapatma (Resimli)

Instagram kullanıcısıysanız ve instagram hareket durumu kapatma işlemini bir türlü gerçekleştiremediyseniz doğru yerdesiniz. Yazımızın devamında resimli bir şekilde nasıl kapatacağınızı anlattık.

Instagram hareket durumu kullanıcıların yaptıklarını gerçek zamanlı olarak takip etmelerini ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlayan bir özelliktir. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği kullanmak istemeyebilir ve bu gibi durumlarda aktif durumu kapatmak isteyebilir.

Instagram’da hareket durumunu kapatmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek hareket durumunuzu kapatabilirsiniz.

  • Instagram’ı açın.
  • Profil sayfanıza gelin.
  • Sağ üst köşeden üç çizgiye dokunun.
  • Ayarlar ve Gizlilik menüsüne girin.

Instagram hareket durumu gözükmüyor

Ayarlar ve Gizlilik menüsünde en üst kısımda yer alan arama bölümüne yukarıdaki görselde olduğu gibi “Hareket” yazın. Daha sonra Hareket durumunu göster seçeneğine dokunun.

Instagram Hareket durumu kapanmıyor

Hareket durumunu göster seçeneğine dokunduğunuzda karşınıza Hareket Durumu penceresi gelecektir. Burada yapmanız gereken Aktif durumumu göster seçeneğini kapalı konuma getirmek olacaktır.

Eğer sizlerde yukarıda yer alan görseldeki özellik açık durumda ise bu özelliği kapalı konuma getirerek Instagram aktifliği kapatma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Eğer Instagram uygulamasının son sürümünü kullanıyorsanız Instagram Hareket durumu kapanmıyor veya menüyü bulamadım gibi şikayetlerde bulunabilirsiniz. Bunun nedeni yeni gelen güncellemeler ile birlikte ayarlar menüsünün değişmesinden kaynaklıdır.

Sizler için Ayarlar menüsünün en güncel hali ile Instagram aktifliği kapatma adımlarını paylaştık. Yazımız içerisinde yer alan bu kolay adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram’da eğer hareket durumunuzu kapatırsanız diğer kullanıcılarında Instagram hareket durumu gözükmüyor olacaktır. Bu özelliği açmadığınız takdirde takipçilerinizin hareketlerini göremezsiniz.

Bu yazımızda sizlere instagram hareket durumu kapatma nasıl yapılır ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası alıyorsanız çözümü için Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın