Instagram İstatistikler Kullanılamıyor (Çözümü)

Telefonunuzda instagram istatistikler kullanılamıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Instagram İstatistikler Kullanılamıyor (Çözümü)

Mobil cihazınızda Instagram uygulaması içerisinde istatistikler bölümünü açmak istediğinizde instagram istatistikler kullanılamıyor hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle Instagram istatistikleri nedir kısaca ondan bahsedelim. Instagram’da istatistikler bölümü işi daha profesyonel ilerletmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır.

İstatistikler bölümünde toplam takipçi sayınızdaki artış, 1 ay içerisinde hesabınıza erişen kullanıcılar, etkileşimde bulunan hesaplar gibi birçok parametre yer almaktadır.

Instagram istatistikleri nerede diye soracak olursanız sizler için aşağıda göstermiş olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Profil sayfanıza gelin.
 • Sağ üst köşeden üç çizgiye dokunun.

instagram istatistikleri nerede

Sağ üst köşede yer alan üç çizgiye dokunduktan sonra açılan menüden İstatistikler sekmesine giriş yapın. Buradan hesabınız ile alakalı detaylı raporu görüntüleyebilirsiniz.

Instagram istatistiklerinizi görüntüleyemiyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin. Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atın. Hücresel veri üzerinden bağlanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun.

Instagram istatistik bakma esnasında hata ile karşılaşıyorsanız uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Uygulama mağazasına giderek eğer varsa güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Instagram istatistikleri kullanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız uygulamanın önbelleğini temizlemeyi deneyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin;

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Uygulamalar sekmesine gelin.
 • Instagram uygulamasını bulun.
 • Depolama kısmına dokunun.
 • Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

instagram önbellek temizleme

Yukarıdaki adımları takip ederek Instagram uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbellek temizleme işleminden sonra Instagram’ı açın ardından istatistikler bölümüne giderek herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Instagram İstatistik Anlamları

Instagram istatistik anlamları nedir merak ediyorsanız aşağıda sizler için ne anlama geldiklerini paylaştık.

 • Erişilen hesaplar: Instagram hesabınıza keşfet kısmından veya direkt olarak arama kısmından erişen kullanıcıları gösterir.
 • Etkileşimde bulunan hesaplar: Instagram hesabınızı etiketleyen, paylaşımlarınızı beğenen veya yorum yapan kişileri gösterir.
 • Toplam takipçi: Bu veri hesabınızın toplam takipçi sayısını görüntüler. Ayrıca son 7 gün veya 1 ay gibi filtreleme yaparak takipçi sayınızdaki artış ve düşüşleri görebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere instagram istatistikler kullanılamıyor hatası çözüm yollarından bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram kaydedilenler açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Instagram Kaydedilenler Açılmıyor (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın