Instagram Geçersiz Parametreler Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda instagram geçersiz parametreler hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Geçersiz Parametreler Hatası (Çözümü)

Instagram’da özellikle hesabınıza giriş yaparken veya şifre sıfırlama bölümünde instagram geçersiz parametreler hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle geçersiz parametre nedir kısaca ondan bahsedelim. Geçersiz parametre uyarısı kayıt yapılamama veya işlemi gerçekleştirememe durumundan kaynaklı sistemsel bir hatadır.

Geçersiz Parametre Nasıl Düzeltilir?

Geçersiz parametre hatasını düzeltmek için eğer mobil cihazınızdan deniyorsanız farklı bir telefondan veya bilgisayar ortamında işlemi gerçekleştirin.

VPN kullanarak internete bağlanmaya çalışın. VPN’i aktif edin ve Instagram’a girerek başarısız gerçekleşen işlemi tekrardan yapın ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Farklı cihaz kullanarak veya VPN’i aktif ederek denemenize rağmen sorun devam ediyorsa Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyin.

Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin;

  • Instagram simgesine basılı tutun.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Depolama kısmına gelin.
  • Önbellek temizleme seçeneğine dokunun.

instagram önbellek temizleme

Yukarıdaki adımları takip ederek Instagram’ın önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbellek temizleme işleminden sonra uygulamayı açın ve instagram şifre geçersiz parametre sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Instagram geçersiz parametreler iOS işletim sistemine sahip cihazınızda karşınıza çıkıyorsa Wi-Fi yerine hücresel veri kullanarak internete bağlanıp sorunu çözmeyi deneyin.

Geçersiz parametre şifre

Özellikle şifre sıfırlama bölümünde yeni şifre girişi esnasında karşınıza Instagram parametre hatası çıkıyorsa büyük küçük harf veya noktalama işaretleri kuralına uyduğunuzdan emin olun.

Bu yazımızda sizlere instagram geçersiz parametreler hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram bazı videolar açılmıyor sorunu yaşıyorsanız hatayı çözmek için Instagram Bazı Videolar Açılmıyor (2023) başlıklı yazımızı ziyaret edin.

Yorum yapın