Instagram Bazı Videolar Açılmıyor (2024)

Akıllı telefonunuzda instagram bazı videolar açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Bazı Videolar Açılmıyor (2024)

Mobil cihazınızda instagram bazı videolar açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımız içerisindeki adımları takip ederek bu sorunun nedenlerini ve çözümü için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram’da bazı videoların açılmaması birçok nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • İnternet bağlantısının kopması veya yavaş olması
  • Instagram’da yaşanan sunucu problemleri
  • İzlenmek istenen videonun paylaşılan kişi veya Instagram tarafından kaldırılması
  • İzlemek istediğiniz videonun ülkenizde kısıtlı olması

Instagram videolar açılmıyor

Yukarıdaki nedenlerden veya saymadığımız bunun gibi pek çok nedenden dolayı Instagram videolar açılmıyor sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorun sizden kaynaklanabileceği gibi uygulamadan veya kullanıcıdan kaynaklıda olabilmektedir.

Örneğin bilgisayarda instagram videoları açılmıyor diyorsanız tarayıcınızla alakalı problem olabilir. Tarayıcınız videoları oynatmayı desteklemiyor olabilir. Böyle bir durumda kullanmış olduğunuz tarayıcıdan farklı bir tarayıcıyı kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Instagram’da video izlemek istediğiniz anda internet bağlantınız kopmuş olabilir. Böyle bir durumda Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmayı deneyebilirsiniz. Eğer hücresel veri üzerinden internete giriyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun.

İnternet hızının düşük olması Instagram hikaye videoları açılmıyor gibi problemler ortaya doğurabilir. İnternet hızınızı kontrol etmek için Fast adresini ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da videolar açılmıyorsa sunuculardan kaynaklı bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda sorunun Instagram ekibi tarafından düzeltilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yoktur.

Instagram’da dm den gelen video açılmıyor problemi yaşıyorsanız karşı taraf size göndermiş olduğu videoyu silmiş olabilir. Böyle bir durumda video açılmayacak ve izleyemeyeceksiniz.

Instagram videolar açılmıyor diyorsanız izlemek istediğiniz videonun çeşitli telif hakları veya politika ihlalleri nedeniyle kaldırılmasından kaynaklı olabilir. Ayrıca ülkenizde paylaşılan videoyu izlemeniz kısıtlanmış olabilir.

Sonuç olarak, instagram bazı videolar açılmıyor sorunu tek nedene bağlı olabileceği gibi birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası alıyorsanız çözümü için Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın