Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası – Nasıl Çözülür?

Instagram uygulamasında kullanıcıların karşısına çıkan instagram doğum günü ekleme hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapmalıyız diyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası – Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcıları uygulamayı açtıklarında son zamanlarda karşılarına doğum günü ekleme penceresi çıkmaktadır. Peki böyle bir sayfa ile neden karşılaşıyoruz sorunun çözümünden önce bundan bahsedelim.

Instagram artık güvenlik sebebiyle bizlerden gerçek doğum tarihimizi doğrulamamızı istiyor. Bu sebeple instagram doğum günü ekleme hatası ile karşılaşıyoruz.

Eğer instagram hesabınıza 13 yaşından düşük bir doğum tarihi girdiyseniz hesabınız engelleniyor ve 30 gün içerisinde kapatılıyor.

instagram 13 yaş sorunu

Instagram uygulamasını açtığınızda karşınıza doğum günü ekleme penceresi gelirse mutlaka gerçek bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hesabınız kapatılır.

Instagram hesap çalınmaları vb. güvenlik sorunlarından dolayı hesabınızı açtırabilmeniz için sizlerden kimlik bilgilerinizi doğrulamanızı ister. Bu sebepten ötürü Instagram artık sizden gerçek doğum tarihinizi girmenizi ister.

T.C. kimlik kartınızda yazan doğum tarihi ile instagram hesabınızda kayıtlı olan doğum tarihi aynı olmak zorundadır.

Peki diyelim ki hesabınıza gerçek doğum tarihinizden farklı bir doğum tarihi girdiniz ve yukarıdaki görselde yer alan uyarı mesajı ile karşılaşıyorsanız bunun için ne yapacağız diyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram doğum günü ekleme hatası çözümü için öncelikle yapmanız gereken https://help.instagram.com/contact/293397334168432 Instagram 13 yaş itiraz formu adresine girmek olacaktır.

instagram 13 yaş hatası

Instagram 13 yaş sorunu için açılan sayfadaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız yazan kısıma T.C. kimlik kartınızda yer alan adınız ve soyadınızı girin.

Instagram kullanıcı adınız yazan kısıma yanlış doğum günü tarihini girdiğiniz yani instagram 13 yaş sorunu ile karşılaştığınız hesabınızın kullanıcı adını girin.

Daha sonra sizlerden instagram hesabınızda kayıtlı e posta adresiniz istenmektedir. Eğer buraya hesabınızda kayıtlı e posta adresinden farklı bir e posta adresi girerseniz işlemler geçersiz olacaktır.

Son olarak en önemli kısım doğum tarihiniz buraya T.C. kimlik kartınızda yer alan doğum tarihinizi girmeniz gerekmektedir. Farklı bir tarih girerseniz göndermiş olduğunuz itiraz formu geçersiz olacaktır.

Tüm bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra Gönder butonuna tıklayın. Formu gönderdikten sonra en kısa süre içerisinde hesabınız açılacaktır. Artık instagram doğum günü ekleme hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Instagram Add Birthday Nasıl Kapatılır?

Instagramın yeni politikası ile birlikte artık kullanıcılar gerçek doğum günü bilgilerini girmesi gerekmektedir.

Bu nedenden dolayı instagram doğum günü sorunuyla karşılaşanlar Google’da instagram add your birthday nasıl kapatılır diye araştırma yapıyor.

Instagram add your birthday nasıl kapatılır diye soruyorsanız yapmanız gereken gerçek doğum günü bilgilerinizi girmek olacaktır.

Yazımızda yer alan adımları takip ederek bu sorunu ortadan kaldırabilir ve artık instagram add your birthday hatası ile karşılaşmazsınız.

Instagram Add Your Birthday Ne Demek?

Son zamanlarda kullanıcıların karşısına çıkan instagram add your birthday ne demek diye soracak olursanız ingilizce bir terimdir ve türkçesi doğum günün ekle demektir.

Add your birthday instagram uyarısı size doğum gününüzü eklemeniz için karşınıza çıkar. T.C. kimlik kartınızda yer alan doğum gününüzü instagram hesabınıza girerek bu uyarıdan kurtulabilirsiniz.

Instagram’a giriş yaparken challenge required hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Instagram Challenge Required Hatası Nedir? – Kesin Çözüm (2022) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın