Instagram Challenge Required Hatası Çözümü (2024)

En popüler sosyal medya platformu Instagram uygulamasını sıkça kullanıyorsanız çok nadirde olsa karşınıza challenge required hatası çıkmıştır.

Peki karşımıza çıkan instagram challenge required hatası nedir? Daha önce hiç merak ettiniz mi?

Instagram’a erişirken karşılaştığımız challenge required hatası çözümü var mı? Bu hatanın çözümü için neler yapmalıyız diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Challenge Required Hatası Çözümü (2024)

Instagram kullanırken karşınıza challenge required hatası çıktığında ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için bu yazımızda hatanın çözüm yolunu göstereceğiz.

Öncelikle sizlere bu hatanın ne anlama geldiğinden bahsedelim. Instagram kullanıcısı olarak karşılaştığınız challenge required hatası uygulamanın güvenliği ile alakalı bir sorundur.

Instagram challenge required, kullanıcıların robot mu yoksa insan mı olduğunu kontrol etmek amacıyla kullanılan bir yazılımdır.

Peki challenge required hatası ile karşılaştığımızda yapmamız gereken nedir? Bu hatanın çözümü için ne yapmalıyız diyorsanız işte çözüm yolu.

Instagram challenge required hatası çözümü için öncelikle bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza giriş yapın.

Bilgisayarınızdan instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil sekmesinden Ayarlar bölümüne giriş yapın.

Ayarlar bölümünden İzinli Uygulamalar sekmesine dokunun. Buradan izin verdiğiniz uygulamaların tümünü kaldırın.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra instagram hesap şifrenizi değiştirin.

Hesap şifrenizi değiştirdikten sonra akıllı telefonunuzda yer alan üçüncü parti yani dışarıdan yüklenmiş tüm uygulamaları telefonunuzdan kaldırın.

Tüm bu adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde artık instagram challenge required hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Challenge required hata penceresi ile karşılaştığınızda Instagram hesabınızın size ait olup olmadığını doğrulamanızı ister. Bu sebeple bu hata ile karşılaşırsınız.

Yukarıdaki adımları uygulayarak bu hatadan kolay bir şekilde kurtulmanız mümkündür. Instagram kullanıcısı iseniz bu tür pek çok hata meydana gelebilmektedir.

Bu yazımızda sizler için instagram challenge required hatası ne anlama gelmektedir, çözüm yolu nedir onlardan bahsettik. Umarım bu yazımız karşılaştığınız sorunu çözmede yardımcı olur.

Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışırken çıkış yaptın hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Instagram Çıkış Yaptın Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

“Instagram Challenge Required Hatası Çözümü (2024)” üzerine 5 yorum

  1. Telefonumdan da bilgisayarımdan da girdiğimde bana cep telefonu numaranızı girin ekranı geliyo fakat orda da ülke kodunda ne Türkiye yazınca çıkıyo ne de Türkiye’nin ülke kodunu bulabiliyorum. Acil yardım lütfen…

    Yanıtla
  2. Telefonumdan da bilgisayarımdan da girdiğimde bana cep telefonu numaranızı girin ekranı geliyo fakat orda da ülke kodunda ne Türkiye yazınca çıkıyo ne de Türkiye’nin ülke kodunu bulabiliyorum. Acil yardım lütfen…

    Yanıtla
Yorum yapın