Instagram Doğrulama Kodu Gelmiyor [Çözümü]

Instagram hesabınızı onaylamak istediğinizde instagram doğrulama kodu gelmiyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Instagram Doğrulama Kodu Gelmiyor [Çözümü]

Instagram hesabınızı onaylamak istediğinizde veya yeni bir hesap açarken instagram doğrulama kodu gelmiyor problemi ile karşılaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Hesabınızı doğrulamak istediğinizde instagram 6 haneli kod gelmiyor diyorsanız telefonunuzda VPN programı yüklü ise açık kalmış olabilir.

VPN programı ile Instagram’a giriş yaptığınızda algoritma sizleri bot olarak algılayabilir ve bu nedenle hesabınızda telefon numaranız engel yemiş olabilir.

Instagram onay kodu gelmiyorsa aşağıda yer alan adımları eksiksiz bir şekilde takip edip uygulayın.

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
 • Uygulamalar sekmesine gelin.
 • Instagram uygulamasını bulun.
 • Depolama bölümüne girin.
 • Önbellek temizleme yapın.

instagram önbellek temizleme

Instagram uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra tekrardan uygulamayı açın ve telefonunuza doğrulama kodu gönderin. Muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.

Instagram onay kodu ekranında birden fazla kez telefonunuza doğrulama kodu göndermeye çalıştıysanız telefon numaranız Instagram tarafından engellenmiş olabilir.

Modeminizi Resetleyin

Instagram kod gelmiyor diyorsanız ip adresiniz engel yemiş olabilir. Bu durumda ip adresinizi yenilemeyi deneyebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Telefonunuzda tarayıcınızı açın.
 • Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın.
 • Modem kullanıcı adı ve şifrenizi girin.

Modem arayüzüne başarılı bir şekilde giriş yaptıysanız modeminizi buradan yeniden başlatın. Eğer böyle uğraşmak istemiyorsanız modeminizin üzerinde yer alan güç tuşuna basın ve 20 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modeminizi kapatıp açtığınızda ip adresiniz yenilenmiş olacaktır. Daha sonra tekrardan Instagram uygulamasını açın ve instagram doğrulama kodu gelmiyor sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Başka Bir Telefon Kullanın

Instagram onay kodu olmadan giriş yapmanız mümkün değildir. Eğer kod bir türlü gelmiyorsa kullanmış olduğunuz cihazınız engel yemiş olabilir.

instagram kod gelmiyor

Farklı bir telefondan Instagram hesabınıza giriş yapın ve ardından onay kodu almayı deneyin. Eğer sorun gözükmüyorsa kendi cihazınız engel yemiş anlamına gelir.

Bilgisayar Üzerinden Instagram’a Girin

Eğer mobil üzerinden instagram kod gelmedi diyorsanız bilgisayarınızın tarayıcısından Instagram’a giriş yapın. Nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki adımları takip edin.

 • Tarayıcınızı açın.
 • Adres çubuğuna www.instagram.com yazın.
 • Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.

Bilgisayarınız üzerinden telefonunuza Instagram doğrulama kodu gönderin. Muhtemelen artık instagram doğrulama kodu gelmiyor sorunu ortadan kalkacaktır.

Instagram eski mesajları görme hem bilgisayarda hem de telefonda nasıl yapılır öğrenmek için Instagram Eski Mesajları Görme (PC/Mobil) başlıklı yazımıza göz atın.

Yorum yapın