Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası (2024)

Instagram bu hikayeye erişilemiyor hatası ile karşılaşıyorsanız bunun nedenlerini ve çözüm yollarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası (2024)

Instagram uygulamasında hikayeler bölümünde instagram bu hikayeye erişilemiyor hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle bu hikayeye erişilemiyor neden karşımıza çıkmaktadır bunun sebeplerinden bahsedelim. Bu sorun ile karşılaşmanızın nedeni bir veya birden fazla sebepten kaynaklanabilir.

  • Karşı taraf hikayesini silmiş olabilir.
  • Takip ettiğiniz kişi hikayesini size gizlemiş olabilir.
  • İnternet bağlantınızda anlık kopmalar meydana gelmiş olabilir.
  • Instagram’a hikaye atarken hatalı yükleme yapmış olabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddelerden kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Karşı tarafın hikayesine bir içerik atıp daha sonra silmesi durumunda bu hikayeye artık ulaşılamıyor yazısı ile karşılaşabilirsiniz.

Takipçiniz hikayesini sildiği hâlde sizde hikaye varmış gibi gözükebilir. Böyle durumda bu hikayeye erişilemiyor hatası alırsınız. Bunun sebebi uygulamanın önbelleğinden kaynaklıdır.

  • Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar bölümüne gidin.
  • Instagram uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına girin.
  • Önbellek temizleme işlemini yapın.

instagram önbellek temizleme

Yukarıdaki adımları takip ederek Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer sorun hâla devam ediyorsa takipçiniz hikayelerini sizden gizliyor olabilir.

Instagram ayarlar gizlilik bölümünden kimlerin hikayelerinizi görebileceği ve kimlerin göremeyeceğini kolay bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Bu sebepten ötürü bu hikayeye artık ulaşılamıyor yazısı ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer siz kendi hesabınızdan bir hikaye paylaşmak istediğinizde bu hikayeye ulaşılamıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız hikayeyi yükleme esnasında internetinizde anlık kopma meydana gelmiş olabilir.

İnternete Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız wifi özelliğini kapatıp tekrardan açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun düzelmiyorsa yazımız içerisinde yer alan önbellek temizleme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere instagram bu hikayeye erişilemiyor hatası nedenlerinden ve çözüm yollarından bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Instagram hesabınızda takipçi sayısı hatası ile karşılaşıyorsanız bunun nedenlerini ve çözüm yollarını Instagram Takipçi Sayısı Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın