İninal İşleminizi Gerçekleştiremedik Hatası

İninal karta sahipseniz ve herhangi bir işlem sırasında ininal işleminizi gerçekleştiremedik hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

İninal İşleminizi Gerçekleştiremedik Hatası

İninal kart kullanıcısı olarak herhangi bir işlem yapmak istediğinizde ininal işleminizi gerçekleştiremedik hatası ile karşılaşıyorsanız bunun olası nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için doğru yerdesiniz.

İninal kartınızla yaptığınız bir işlemin başarısız olarak sonuçlanmasından dolayı işleminiz gerçekleştirilemedi gibi hata mesajları ile karşılaşabilirsiniz. Peki bunun olası nedenleri neler olabilir gelin hep birlikte bunu inceleyelim.

Olası Nedenleri

  • İninal kartınızın çeşitli sebeplerden dolayı bloke olması
  • İninal kartınızın limitinin dolmuş olması
  • Size teslim edilen İninal kartınızın geçerlilik süresinin dolması
  • Yapılan işlemin kart limitinizin üstünde olması
  • Yoğunluktan veya çeşitli nedenlerden dolayı yaşanan sistemsel hatalar

Herhangi bir işlem sırasında yaşamış olduğunuz işleminizi gerçekleştiremedik hata mesajı yukarıdaki nedenlerden en az 1’i yüzünden kaynaklanabileceği gibi daha farklı nedenlerde olabilir.

İninal kredi kartı ile para yükleme hatası

Bu hata mesajı ile karşılaşmamak için veya bu durumu çözmek için ne yapabiliriz diye soracak olursanız aşağıda yer alan çözüm yollarını sırasıyla deneyebilirsiniz.

İşleminizi Gerçekleştiremedik Hatası Çözüm Yolları

İninal kartınızla işlem yapmak istediğinizde hata mesajı alıyorsanız kartınızın bloke olup olmadığını kontrol edin. Bunun için İninal | Destek adresinde yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

İninal kartınızın limitini kontrol edin. Kart limitiniz dolmuş olabilir ve bu gibi durumlarda herhangi bir işlem esnasında hata mesajı almanız olasıdır. Kartınızın limitini İninal mobil uygulaması içerisinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Kargo ile size teslim edilen İninal kartın geçelilik süresi dolmuş olabilir. Kartınızın ön veya arka yüzünde geçerlilik tarihi yer almaktadır. Bu tarihi kontrol ederek geçerlilik süresinin dolup dolmadığını anlayabilirsiniz.

Çözüm yolların kısmında yer alan ikinci madde de kart limitinizi nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgi vermiştik. Yaptığınız işlem sırasında işlem gerçekleştirilemedi hatası alıyorsanız yapılan işlem kart limitinizin üzerinde olabilir. Bu durumda işlemi tamamlayabilmeniz için kart limitinizi yükseltmeniz gerekmektedir.

Son olarak ininal işleminizi gerçekleştiremedik hata mesajı yoğunluktan dolayı veya birtakım sistemsel hatalar yüzünden meydana gelmiş olabilir. Farklı bir zaman diliminde tekrardan işlemi gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Online alışverişlerde kartınızla ödeme yapmak istediğinizde 3d secure doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için 3D Secure Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın