3D Secure Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

Online alışveriş sitelerinden ürün satın alırken ödeme ekranında 3d secure doğrulama hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

3D Secure Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüzde artık birçok şeyi internet üzerinden sipariş veriyoruz. İnternet alışverişlerinde siparişi tamamlamak için kart bilgilerinizi girdiğinizde 3d secure doğrulama hatası yaşıyorsanız aşağıdaki yolları izleyin.

 • Kartınızın üzerinde yer alan 16 haneli numarayı doğru girdiğinizden emin olun.
 • Kredi veya banka kartınızın üzerinde yazan ad soyad kısmını kontrol edin.
 • Kartınızın son kullanma tarihini yanlış girmediğinizden emin olun.
 • Kartınızın güvenlik kodunu kontrol edin. (Kartın arka yüzünde 3 haneli rakam olarak yer almaktadır.)

3D Secure doğrulama kodu gelmiyor

İnternet alışverişlerinde sıkça yapılan hatalardan birisi kart üzerinde bulunan 16 haneli numarayı yanlış girmektir. Böyle bir durumda 3D Secure doğrulama kodu gelmiyor gibi problemler yaşamanız olasıdır.

Sıkça yapılan bir diğer hata ise alışveriş yapılacak kartın son kullanma tarihinin yanlış girilmesidir. Kartınızın üzerinde bulunan son kullanma tarihini doğru girip girmediğinizi kontrol edin.

İnternet alışverişinde kart bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Kartınızın arka yüzünde bulunan CVV kodu eksik veya yanlış girilmiş olabilir.

3d Ödeme Hatası Ne Demek

En sık sorulan sorulardan biriside 3d ödeme hatası ne demek şeklindedir. Online işlemleri daha güvenli hale getirmek için alışveriş yaparken kartınıza tanımlı cep numaranıza doğrulama kodu gitmektedir. Bu doğrulama işlemine 3D Secure adı verilir.

Kart bilgilerinizi eksik veya yanlış girdiğinizde alışveriş tamamlanamaz ve 3d ödeme hatası alırsınız. Bu yüzden kart bilgilerinizi doğru girmeye çalışın.

Peki 3d Secure Hatası nasıl düzeltilir diye soracak olursanız bu sorunu ortadan kaldırmak için yazımızı okumaya devam edin.

Ziraat 3D Secure Açma

Ziraat banka hesabınız varsa ziraat 3d secure açma işlemini gerçekleştirin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ alt köşeden Menü’ye dokunun.
 • Menüden Kartlarım sekmesine gelin.

ziraat internet alışverişi açma

Kredi kartınız var ise “Kredi Kartlarım” eğer banka kartı kullanıyorsanız “Banka Kartlarım” bölümüne girin.

 • Kart Ayarları bölümüne girin.
 • İşlem Kısıtı Belirleme sekmesine dokunun.

3d Secure hatası nasıl düzeltilir Ziraat

İşlem Kısıtı Belirleme penceresini açtıktan sonra E-Ticaret başlığı altında yer alan “Yurtiçi” ve “Yurtdışı” özelliklerini açabilir ve 3D Secure doğrulama hatası Ziraat sorunundan kurtulabilirsiniz.

Sıkça aratılan 3d Secure hatası nasıl düzeltilir Ziraat sorusu böylelikle yanıt bulmuş oldu. Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda artık 3d secure doğrulama hatası almayacaksınız.

Ziraat bankası müşteri hizmetleri bilgilerine Müşteri İletişim Merkezi adresinden ulaşabilirsiniz.

Garanti 3D Secure Açma

Garanti bankasında hesabınız var ise ve garanti 3d secure açma nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

 • Garanti mobil uygulamasını açın.
 • Alt kısımıda bulunan menüden Hesap ve Kart bölümüne gelin.
 • Ardından Kartlar bölümüne girin.

Garanti 3D Secure açma

Kartlar bölümünde karşınıza banka ve kredi kartlarınızın olduğu pencere gelecektir. İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartınızın üzerine dokunun.

Banka veya Kredi Kartı İşlemleri penceresinde en alt kısımda bulunan “İnternet Üzerinden Alışveriş” seçeneğini aktif hale getirin.

Kartınızı internet alışverişine açmak istediğinizden emin misiniz? şeklinde ufak bir bilgilendirme penceresi gelecektir. Evet diyerek işlemi tamamlayın.

Böylelikle artık internet alışverişlerinizde Garanti 3d secure hatası almayacaksınız. Garanti 3D secure kapatma işlemi için İnternet Üzerinden Alışveriş seçeneğini pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

3D İnit Aşamasında Hata Oluştu

İnternet üzerinde kartınız ile alışveriş yaparken 3D init aşamasında hata oluştu sorunu ile karşılaşıyorsanız kart bilgilerinizi yanlış girmiş olabilirsiniz.

Bu hata ile karşılaşıyorsanız kartınızın internet alışverişine kapalı olabilir. Böyle bir durumda mobil bankacılık üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 3d secure hatası ne demek ve 3d secure doğrulama hatası nasıl çözülür onlardan bahsettik. Yazı içerisinde yer alan adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Garanti BBVA durduruldu hatası nasıl çözülür bilmiyorsanız Garanti BBVA Durduruldu Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın