İBB Mezda İbs Nedir? – Dolandırıcı mı?

Birçok insanın karşılaşmış olduğu ve internet üzerinde araştırma yaptığı ibb mezda ibs nedir konusunu merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

İBB Mezda İbs Nedir? – Dolandırıcı mı?

Bu yazımızda internette çokça araştırılan ve merak konusu olan ibb mezda ibs nedir konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz. Bu durum ile karşılaştıysanız ve konu hakkında bilgi sahibi değilseniz doğru yerdesiniz.

Son zamanlarda birçok kişinin telefonuna SMS olarak “e-Devlet Kapısı şifreniz ile giris yapılmıştır. Sizlere ait değil ise lütfen kontrol ediniz.” şeklinde mesaj gelmektedir. Mesaj içeriğinin sonunda bir adet link bulunmaktadır.

Yazımızın başlığından da anlayabileceğiniz üzere bu dolandırıcılık yöntemlerinden bir tanesidir. Art niyetli kötü şahıslar her geçen gün dolandırıcılık faaliyetlerini sürdürebilmeleri için yeni yeni yöntemler bulmaktadır.

Bu yeni yöntemlerden biriside IBBMEZDAIBS tarafından gönderilen mesajdır. Bu mesaj sözde e-Devlet hesabınıza sizin haberiniz dışında giriş yapılmış gibi hazırlanmıştır ve mesaj içeriğinin sonuna link bırakılmıştır.

İbb mezda lbs mesaj

Mesaj içeriğinin sonunda yer alan bu linke tıkladığınızda dolandırıcıların ağına düşmüş oluyorsunuz. Bu nedenle bilinmeyen numaralardan gelen mesajların içerisinde yer alan linklere tıklamamanız gerekmektedir.

Bu tarz dolandırıcılık faaliyetlerinden korunmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Bilmediğiniz numaralardan gelen mesajların içerisinde yer alan bağlantılara kesinlikle tıklamayın.
  • Bilinmeyen numaralardan gelen aramalarda kesinlikle kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.
  • Dolandırıcı olduğunu düşündüğünüz numaraları engelleyin.

Yukarıda saymış olduğumuz maddeleri günlük hayatınızda düzenli olarak uygulayıp dikkatli olduğunuz takdirde dolandırıcıların ağına düşmekten kurtulacaksınız.

Böylece ibb mezda ibs nedir konusu detaylı bir şekilde sizlere aktarmış olduk. İşin özetine gelecek olursak bilinmeyen numaralardan gelen gözünüze şüpheli gözüken mesajlarda yer alan linklere kesinlikle tıklamamanız gerekir.

Hepsiburada orders dolandırıcılığı nedir bu konuyu araştırıyor ve merak ediyorsanız Hepsiburada Orders Dolandırıcılığı (Bilgi) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın