Hepsiburada Orders Dolandırıcılığı (Bilgi)

Hepsiburada orders dolandırıcılığı hakkında bilgi sahibi olmak ve mağduriyet yaşamamak için yazımızın devamını okuyarak bilgilenebilirsiniz.

Hepsiburada Orders Dolandırıcılığı (Bilgi)

Yazımız içerisinde sizlere Hepsiburada orders dolandırıcılığı nedir? bu konu hakkında detaylı bilgiye yer vereceğiz. Hepsiburada dolandırıcılığı konusunu araştırıyorsanız doğru yerdesiniz.

Günümüzde artık nerdeyse herşeyimizi internet üzerinden online olarak satın almaktayız. Hâl böyle olunca dolandırıcılarda çeşitli yöntemler ile insanları mağdur etmektedir.

Hepsiburada sitesi üzerinden satın almış olduğunuz bir ürünün dolandırıcılar tarafından hazırlanan web sitesi veya mail sistemi üzerinden kişisel bilgilerinizi ele geçirip siparişinizi iptal edebilirler.

Bu nedenden dolayı mailinize gelen her linke tıklamamanız gerekir. Yanlışlıkla tıklamış olsanız bile açılan sayfada kesinlikle kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız gerekmektedir.

Dolandırıcılar Türkiyenin en popüler online alışveriş sitesi Hepsiburada’nın kopyasını veya bir benzerini oluşturup dolandırıcılık girişiminde bulunabilirler.

Peki mağdur olmamak için neler yapabiliriz diye soracak olursanız aşağıda yer alan maddeleri günlük hayatınızda uygulayabilirsiniz.

  • Girmiş olduğunuz sitenin url adresini kontrol edin.
  • Sitenin https yani güvenli bağlantı sağladığından emin olun.
  • Mail kutunuza gelen her linke tıklamayın.

Tarayıcınız üzerinden girmiş olduğunuz sitenin url adresini mutlaka kontrol edin. Örneğin dolandırıcılar bir harf değişikliği yaparak www.hepsiburada.com adresinin bir benzerini oluşturabilirler.

hepsiburada dolandırıcılığı

Tarayıcınız üzerinden hepsiburada sitesine giriş yapıyorsanız mutlaka SSL sertifikası yani güvenli bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. Yukarıdaki görselde sizler için Chrome tarayıcısından bir örnek verdik.

E posta adresinize gelen mesajlarda yer alan her linke tıklamamaya özen gösterin. Özellikle bilmediğiniz size şüpheli gelen maillerde yer alan linklere kesinlikle tıklamayın.

Bu yazımızda sizlere hepsiburada orders dolandırıcılığı hakkında detaylı bilgi verdik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Hepsiburada doğrulama kodu gelmiyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Hepsiburada Doğrulama Kodu Gelmiyor (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın