HSM Servis Hatası Nasıl Çözülür?

İstanbulkart uygulamasında NFC özelliği ile para yüklemek istediğinizde hsm servis hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

HSM Servis Hatası Nasıl Çözülür?

İstanbulkart kullanıcısı iseniz ve telefonunuzun NFC özelliği ile kartınıza para yüklemek istediğinizde hsm servis hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızı okumaya devam edin.

  • Telefonunuzda NFC özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edin.
  • İstanbul kartınızı telefonunuza doğru mesafede yaklaştırdığınızdan emin olun.
  • Telefonunuz uçak modunda ise bu özelliği kapalı hale getirin.

İstanbul kart NFC sorunu yaşıyorsanız öncelikle bu özelliğin açık durumda olduğunu kontrol edin. Android cihaz kullanıyorsanız üst bildirim çubuğunu aşağıya doğru çekin ve NFC özelliğine dokunun.

istanbul kart nfc sorunu

Android cihazlarda üst bildirim panelinden NFC özelliğini kolaylıkla aktif hale getirebilirsiniz. NFC özelliğini aktif hale getirdikten sonra İstanbulkart uygulamasını açın.

İstanbulkart uygulamasında karta para yükleme kısmına gelin ve kartınızı NFC özelliği açıkken telefonunuzun arka kısmına dokundurun. Bu işlemi gerçekleştirirken 10 saniye kadar bekleyin.

Telefonunuzda NFC özelliği açıkken aynı zamanda uçak modunun açık olup olmadığından emin olun. Eğer uçak modu açık ise mutlaka kapatın.

Hsm servis hatası iPhone cihazınızda yaşıyorsanız malesef henüz Türkiye’de Apple Pay kullanılamamaktadır.

Apple Pay nedir diye soracak olursanız iOS ve watchOS cihazları üzerinden temassız ödeme yapabilmenizi sağlayan bir ödeme sistemidir.

İstanbulkart Nasıl Yüklenir?

İstanbulkart uygulamasını telefonunuza yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “İstanbulkart” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

iOS cihaza sahipseniz;

  • App Store uygulamasını açın.
  • Mağaza arama kısmına “İstanbulkart” yazın.
  • Uygulamayı cihazınıza indirin.

İstanbulkart uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak yükledikten sonra giriş yaparak kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere hsm servis hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

İstanbulkart hes kodu eşleştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hatası – Kesin Çözüm başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın