Hogwarts Legacy Emp Dll Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda hogwarts legacy emp dll hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hogwarts Legacy Emp Dll Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Hogwarts Legacy adlı oyun yüklü ise ve oyunu açmak istediğinizde hogwarts legacy emp dll hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Diğer internet sitelerinde olduğu gibi kelime oyunu yapmadan ve konuyu uzatmadan direk çözüm yoluna geçelim. Öncelikle bu hata ile karşılaşmanızın sebebi genellikle virüs programının engel olmasından kaynaklanmaktadır.

Windows bilgisayarlarda gömülü olarak gelen Windows Defender adlı program içerisinden ufak bir ayar yaparak bu sorundan tamamen kurtulacağız.

  • Windows Defender’i açın.
  • Sol kısımdan Virüs ve Tehdit Koruması sekmesine gelin.
  • Ardından Virüs ve tehdit koruması ayarları kısmına girin. (Ayarları yönet seçeneğine tıklayın)
  • Dışlamalar sekmesi altında “Dışarıda bırakılanları ekle veya kaldır” seçeneğine tıklayın.

hogwarts legacy emp dll çözümü

Bu kısımda Bir Dışlama Ekle butonuna tıklayın ve Klasör seçeneğini seçin. Klasör seçeneğini seçtikten sonra oyunun kurulu olduğu dizine gidin ve “Hogwarts Legacy” adlı klasörü seçin.

Buraya kadar herşey yolunda gittiyse şimdi yapmanız gereken oyunun kurulu olduğu dizine emp.dll adlı dosyayı kopyalamak olacaktır. Bu dizin genellikle C:\Program Files\Hogwarts Legacy\Phoenix\Binaries\Win64 şeklindedir.

Sizler oyunu farklı bir dizine kurduysanız o yolu takip ederek Phoenix\Binaries\Win64 klasörü içerisine emp.dll dosyasını kopyalayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra oyunu açmayı deneyin.

Oyunu açtığınızda muhtemelen artık hogwarts legacy emp dll hatası ile karşılaşmayacaksınız. Eğer sorun devam ediyorsa oyunu kaldırıp tekrardan yüklemek etkili bir yol olabilir.

Windows Defender açılmıyor sorunu yaşıyorsanız Windows Defender Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın