Hepsiburada Servis Bağlantısı Kesildi Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda hepsiburada servis bağlantısı kesildi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hepsiburada Servis Bağlantısı Kesildi Hatası (Çözümü)

Akıllı telefonunuzda Hepsiburada uygulamasını açmak istediğinizde hepsiburada servis bağlantısı kesildi hatası alıyorsanız bu hatayı çözmek için gerekli tüm adımları sizlerle paylaşacağız.

Hepsiburada uygulaması içerisinde “Servis bağlantısı kesildi” ibaresi ile karşılaşmanızın olası nedenleri şu şekildedir;

  • İnternet bağlantınızda anlık olarak kopma meydana gelmiş olabilir veya bağlantı hızınız düşük olabilir.
  • Hepsiburada uygulamasını güncellememiş olabilirsiniz.
  • Uygulama önbelleği dolu olabilir.
  • Uygulama sunucularından kaynaklı geçici sorunlar olabilir.

Öncelikle internet bağlantısını kontrol etmek ile başlayabiliriz. Telefonunuzun internet bağlantısını kontrol edin ve bağlantıda kopma yaşanıp yaşanmadığını test edin. Gerekirse WiFi veya Hücresel Veri özelliğini kapatıp açmayı deneyin.

Eğer internete WiFi üzerinden bağlanıyorsanız ve bağlantınızda bir problem olduğunu düşünüyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Hücresel Veri ile bağlantı gerçekleştiriyorsanız sinyal gücünün yeterli olup olmadığını kontrol edin.

Bağlantı probleminin yanı sıra bağlantı hızıda oldukça önemlidir. Bağlantı hızının düşük olduğu durumlarda Hepsiburada gibi internet gerektiren uygulamaları açtığınızda içerikler tam olarak yüklenemeyebilir.

İnternet bağlantınızda ve hızınızda bir problem olmamasına rağmen sorun devam ediyorsa Hepsiburada uygulamasının eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Bunu teyit edebilmek için uygulama mağazasının arama yerine Hepsiburada yazarak herhangi bir yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Hepsiburada uygulaması güncel olmasına rağmen servis bağlantısı kesildi hatası almaya devam ediyorsanız uygulamanın önbelleğini temizlemeyi deneyin. Önbellek temizleme adımları şu şekildedir;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Hepsiburada uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbelleği temizle seçeneğine basın.

hepsiburada önbelleği temizle

Bu adımları takip ederek Hepsiburada uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbellek temizleme işleminden sonra Hepsiburada uygulamasını açın ve servis bağlantısı kesildi hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Telefonunuzda bu hatayı almaya devam ediyorsanız farklı bir telefon veya cihazda Hepsiburada uygulamasını kullanmayı deneyebilir sorun yaşanıp yaşanmadığını teyit edebilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen hepsiburada servis bağlantısı kesildi hatası gözüküyorsa uygulama sunucularından kaynaklı geçici problem olabilir. Bu gibi bir durumda teknik ekip tarafından sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir işlem yoktur.

Böylece sizlere bu hatanın çözüm yollarını tüm detaylarıyla aktarmış olduk. Bu hata hakkındaki görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Hepsiburada uygulamasında kayıt olurken veya herhangi bir işlem yaparken doğrulama kodu gelmiyor ise Hepsiburada Doğrulama Kodu Gelmiyor (2024) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın