Hatasız Çeviri Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Hatasız çeviri yapabilmeniz için yapmanız gerekenleri ve en iyi çeviri siteleri listesini yazımızın devamınıda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Hatasız Çeviri Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Yabancı bir dildeki cümleleri hatasız çeviri yapmak için genellikle Google’ın kendi hizmeti olan Google Çeviri kullanılmaktadır.

Peki Google Çeviri gerçekten birebir çeviri işlemi yapıyor mu diye soracak olursanız bu soruya hemen yanıt verelim. Google çeviri en kapsamlı ve en çok tercih edilen hizmettir.

Google her geçen gün çeviri hizmetinde iyileştirme çalışmaları yapmaktadır. Google çeviri hizmeti ilk çıktığı zamanlardan bu yana kendini baya geliştirmiştir.

Doğru çeviri yapmak için Google’ın kendi hizmetini kullanabilirsiniz. İngilizce cümleyi veya kelimeyi yazdığınızda saniyesinde istediğiniz dile çevirmektedir.

Google translate dışında çeviri hizmeti yok mu elbette var aşağıda sizler için en iyi ve en güvenli çeviri sitelerini sıraladık.

En İyi Çeviri Yapan Siteler

Google Çeviri : Listemizin en başında yazımızda bahsettiğimiz gibi Google Çeviri yer almaktadır. Dünya genelinde konuşulan 100 farklı dil arasında istediğinizi seçip kolayca çeviri yapabilirsiniz. Aynı zamanda sesli çeviri özelliği sayesinde çevirmek istediğiniz cümleyi sesli olarak söyleyip çevirebilmenize imkan tanıyor.

hatasız ingilizce çeviri

Microsoft Bing Çeviri : İkinci sırada Microsoft şirketine ait Bing çeviri hizmeti yer almaktadır. Google çeviri hizmetine göre daha az dil desteklese de gayet işinizi görebilecek bir hizmettir. Sitenin kullanımı oldukça kolaydır.

cümle çeviri en iyi

Tureng : Çeviri hizmeti konusunda oldukça popüler olan güvenli çeviri sitesi Tureng listemizin üçüncü sırasında yer alıyor. Bu hizmeti insanlar daha çok farklı kültürlere ait atasözleri ve deyimleri çevirmek amacıyla kullanıyor. Diğer çeviri siteleri gibi uzun bir metni burada çeviremiyorsunuz.

doğru çeviri yapan siteler

Yandex Çeviri : Ruslara ait olan Yandex arama motorunun sağladığı çeviri yandex hizmeti listemizde dördüncü sırada yer almaktadır. Bu sitenin diğer sitelere göre farkı çeviri yapmak için bir fotoğraf veya belgeyi yükleyebiliyorsunuz. Örneğin ingilizce metin içeren bir belgeyi sisteme yükleyerek kolayca çevirebilirsiniz.

en iyi cümle çevirisi yapan site

Cambridge Çeviri : Bu site sayesinde diğer sitelerde olduğu gibi birçok dil üzerinden çeviri işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay bir arayüze sahip olan cambridge çeviri sitesinin desteklediği diller arasında Türkçe yer almaktadır.

cambridge çeviri

Hatasız ingilizce çeviri yapmak için yukarıda çeviri hizmetleri yer almaktadır. Aralarında en iyisi hangisi diye soracak olursanız cevabınıda tahmin edebileceğiniz gibi Google Çeviri hizmetidir.

Yazımız içerisinde sizlere hatasız çeviri yapabilmeniz için çeşitli hizmetlerden bahsettik. Elbette bu hizmetlerin %100 doğru çeviri yapması mümkün değildir. Fakat günümüzde artık çeviri hizmetleri oldukça gelişmiş durumdadır.

Fotoğraflı Çeviri Yapmak (Yandex)

Yandex çeviri hizmeti sayesinde fotoğraflı çeviri yapabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Yandex Çeviri sitesine giriş yapın.
  • Sekmeler kısmından Görseller bölümüne giriş yapın.
  • Görseller bölümüne yüklemek istediğiniz görseli sürükleyin veya bilgisayarınızdan seçin.

Tüm işlemler bu kadar basit bu sayede fotoğraflı çeviri yap yandex işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Arnavutça Türkçe Çeviri Nasıl Yapılır?

Arnavutça Türkçe çeviri yapmak için öncelikle kullanmak istediğiniz çeviri hizmetini açın. Google Çeviri üzerinden nasıl yapıldığından bahsedelim.

  • Google Çeviri sitesini açın.
  • Dil arama kısmına Arnavutça yazın.
  • Daha sonra karşı kısmı Türkçe olarak seçin.

Google Çeviri hizmeti sayesinde türkçe – arnavutça veya arnavutça – türkçe çeviri yapmak bu kadar kolay. Çeviri hizmetlerinin kullanım şekli genellikle aynıdır. Bu işlemleri diğer çeviri hizmetlerinde de uygulayabilirsiniz.

Türkmence Çeviri Nasıl Yapılır?

Türkmence çeviri yapmak için Microsoft’un Bing çeviri hizmetini kullanabilirsiniz. Peki Türkmence çeviri nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip edin.

  • Bing Çeviri sitesine giriş yapın.
  • Sol kısımdan Türkmence dilini bulun ve seçin.
  • Sağ kısımda hangi dile çevirmek istiyorsanız o dili seçin.

türkmence çeviri yapmak

Türkmence kısmında yer alan boşluğa çevirmek istediğiniz cümleyi girin. Cümleyi girdikten sonra saniyeler içerisinde seçtiğiniz dile başarılı bir şekilde çevirecektir.

İngilizce’yi İngilizce Okunuşuna Çeviri Yapmak

İngilizce bir kelimeyi veya cümleyi okunuşuna çevirmek için kullanabileceğiniz güzel bir websitesini sizler için paylaşıyoruz.

Okunuşlarına göre çeviri yapan sitenin ismi Reverso Context’dir. Bu site sayesinde herhangi bir dildeki kelimeyi veya cümleyi okunuşlarına göre çevirebilirsiniz.

İngilizce’yi ingilizce okunuşuna çeviri için öncelikle Reverso Context sitesine giriş yapın. Siteye giriş yaptığınızda sizden bir metin veya cümle girmeniz için arama çubuğu bulunmaktadır.

Buraya okunuşunu öğrenmek istediğiniz cümleyi girin ve daha sonra çevrilmesini istediğiniz dili seçerek arama yapın.

okunuşuna göre çeviri

Yukarıdaki görselde yer alan butona tıklayarak yazmış olduğunuz cümlenin veya kelimenin okunuşunu sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Sizler için bu yazımızda hatasız çeviri yapabilmeniz için çeşitli hizmetlerden bahsettik. Umarım yazımız içerisinde yer alan bilgiler siz okuyucular için faydalı olmuştur.

Instagram uygulamasında dil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Instagram Dil Değiştirme – İngilizce Oldu Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın