Instagram Dil Değiştirme – İngilizce Oldu Sorunu Nasıl Çözülür?

En çok kullanılan sosyal medya aracı Instagram üzerinde instagram kendi kendine ingilizce oldu diyorsanız  instagram dil değiştirme ayarı yapmanız gerekir.

Instagram Dil Değiştirme – İngilizce Oldu Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcı iseniz ve uygulamaya giriş yaptığınızda instagram ingilizce oldu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum genellikle uygulamayı güncelledikten sonra karşımıza çıkar.

Kullanıcılar özellikle Instagram uygulamasını güncellediğinde instagram kendi kendine ingilizce oldu , instagram abd dil oldu nasıl türkçe yapılır gibi sorunlar ile karşılaşıyorlar.

Lafı çok uzatmadan bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

  • Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın daha sonra Profil kısmından Ayarlar bölümüne girin.
  • Hesap sekmesine giriş yapın.
  • Daha sonra Dil seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza Dünyada kullanılan tüm diller gelecektir.
  • Arama penceresine Türkçe yazarak Türkçe dilini seçin.

Tüm işlemler bu kadar basit. Bu ayarları yaptığınızda artık instagram ingilizce oldu problemi ortadan kalkacaktır.

Instagram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram dil değiştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Yukarıdaki adımlar yeterince açıklayıcı olmadıysa birde görseller yardımıyla anlatalım.

Instagram dil değiştirme işlemi için öncelikle yapmanız gereken Instagram uygulamasına giriş yapmak olacaktır. Daha sonra Profil sekmesine gelip Ayarlar menüsüne giriş yapın.

Ayarlar menüsüne başarılı bir şekilde eriştiyseniz aşağıdaki görselde yer alan Hesap sekmesine giriş yapın.

instagram dil değiştirme

Ayarlar menüsünde yer alan Hesap sekmesi altında yer alan Dil seçeneğine tıklayın.

instagram dil problemi

Buradan arama penceresine Türkçe yazın ve çıkan sonuca tıklayın. Görseldeki gibi yanında tik işareti olduğundan emin olun.

instagram türkçe yapma

Instagram dil değiştirme işlemi bu kadar basit. Artık instagram uygulamanız Türkçe dili olarak gözükecektir.

Peki instagram dil değiştirme iphone cihazlarda nasıl yapılır diye soracak olursanız yine aynı işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Android ve iOS işletim sistemlerinde Instagram uygulaması pek farklılık göstermemektedir. Yukarıdaki instagram dil ayarları iphone cihazlar içinde geçerlidir.

Instagram uygulaması güncel değilse birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz bu sebeple Google Play veya App Store üzerinden güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Instagram hesabınıza girmek istediğinizde çıkış yaptın hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Instagram Çıkış Yaptın Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın