Güvenli İnternet Nasıl Kapatılır? – 2024

Güvenli internet nasıl kapatılır bilmiyorsanız bu yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenli İnternet Nasıl Kapatılır? – 2024

İnternette gezinirken birtakım içerikleri görüntüleyemiyorsanız ve güvenli internet nasıl kapatılır bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıda yer alan adımları uygulayarak bu işlemi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle Türk Telekom müşterisi iseniz ve güvenli internet kapatma işlemi nasıl yapılır bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

türk telekom güvenli internet kapatma

Bireysel sayfasına geldikten sonra Türk Telekom giriş bilgilerinizi gerekli alanlara doldurup sitede oturum açın. Siteye giriş yaptıktan sonra sol menüden Güvenli İnternet sekmesine tıklayın.

türk telekom güvenli internet hizmeti

Güvenli İnternet sekmesinde sizlerin karşısına 3 seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden “Güvenli İnternet Hizmeti İstemiyorum” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Bu seçeneği seçtikten sonra aşağıda yer alan onay kutucuğunu işaretleyip ardından Gönder butonuna tıklayarak Türk Telekom güvenli internet kapatma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Yazımızın şimdiye kadar ki kısmında Türk Telekom güvenli İnternet nasıl kapatılır ondan bahsettik. Şimdi diğer internet hizmetlerinde bu işlem nasıl gerçekleştirilir ona değinelim.

Güvenli İnternet Kapatma Turkcell

Turkcell internet hizmetini kullanıyorsanız ve güvenli interneti kapatmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuzda mesaj yazma kısmına gelin.
  • Büyük harflerle “GUVENLI IPTAL” yazın.
  • Ardından 2500’a kısa mesaj atın.

Yukarıda yer alan işlemi eksiksiz bir şekilde uygulayarak Turkcell Aile İnternet Profilinizi kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Vodafone Güvenli İnternet Kapatma

Vodafone abonesiyseniz ve vodafone güvenli internet kapatma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız “GUVENLI IPTAL” yazıp 2500’a kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Güvenli İnternet Hangi Siteleri Engelliyor

Güvenli İnternet hizmetini aktif hale getirdiğinizde alkol, kumar, uyuşturucu, müstehcenlik, terör, dolandırıcılık gibi zararlı siteleri engeller ve sizleri korur.

Bu yazımızda sizlere güvenli internet nasıl kapatılır detaylı bir şekilde anlatmış olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Google güvenli arama kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız Google Güvenli Arama Kapatma (Resimli Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın