Google Güvenli Arama Kapatma (Resimli Anlatım)

Telefonda google güvenli arama kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız yapmanız gerekenleri resimli bir şekilde yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Google Güvenli Arama Kapatma (Resimli Anlatım)

Akıllı telefonunuzda internette gezinirken müstehcen görüntülerle karşılaşmamak için google güvenli arama kapatma işlemini yapmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

  • Telefonunuzda Google uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşeden profilinize dokunun.
  • Ardından Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygunsuz sonuçları gizle sekmesine gelin.
  • Burada yer alan Uygunsuz Sonuç Filtresi özelliğini kapalı konuma getirin.

google uygunsuz sonuç filtresi

Yukarıda yer alan adımları takip ederek google uygunsuz sonuç filtresi kapatma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Google üzerinde pornografik gibi müstehcen bilgiler veya görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız bu özelliği kapatmanız yeterli olacaktır.

Bu özelliğin Google tarafından geliştirilmesindeki sebep kanlı görüntüler, şiddet gibi +18 içerikleri ortadan kaldırmaktır. Bu özelliği açık hale getirdiğinizde tüm bu saydıklarımız filtrelenmiş olacaktır.

Peki bilgisayarda bu işlemi nasıl gerçekleştiririz diye soracak olursanız sizler için chrome güvenli arama kapatma nasıl yapılır resimlerle destekleyerek anlattık.

Chrome Güvenli Arama Kapatma (Bilgisayar)

Bilgisayarınızda Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve internette gezinirken müstehcen içeriklerle karşılaşmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • Google Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne giriş yapın.

chrome güvenli arama kapatma

Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan menüden Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.

chrome uygunsuz sonuçları gizleme

Gizlilik ve Güvenlik sekmesini açtıktan sonra Güvenlik bölümüne tıklayın. Güvenlik bölümüne tıkladığınızda 3 farklı özellik karşınıza çıkacaktır.

chrome koruma yok

Güvenlik bölümünde yer alan 3 farklı özellikler sırasıyla Gelişmiş koruma, Standart koruma ve Koruma yok şeklindedir. Burada Koruma yok özelliğini seçin ve işlemi tamamlayın.

Yukarıdaki yer alan adımları sırasıyla uygulayarak bilgisayarda güvenli arama kapatma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu yazımızda sizlere google güvenli arama kapatma veya uygunsuz sonuç filtresi kapatma nasıl yapılır ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Chrome bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın