Gta San Andreas Mouse Sorunu Çözümü (Programsız)

Bir zamanların en popüler oyunu olan San Andreas oyununda gta san andreas mouse sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Gta San Andreas Mouse Sorunu Çözümü (Programsız)

Bilgisayarınızda GTA San Andreas oyunu yüklü ise ve oyunu oynarken gta san andreas mouse sorunu yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 • CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın.
 • Üst kısımda yer alan sekmelerden Ayrıntılar bölümüne gelin.
 • gta_sa.exe dosyasını bulun ve sağ tıklayıp Benzeşmeyi ayarla seçeneğine tıklayın.

gta sa mouse sorunu

İşlemci benzeşmesi penceresinde işaretli olan tüm ayarları kapatın ve sadece “CPU 0” işaretli olacak şekilde ayarlayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra oyuna geri dönün ve artık gta sa mouse sorunu yaşamayacaksınız.

İlk yöntem genellikle işe yaramaktadır şayet sorun devam ediyorsa ikinci yöntemi deneyebilirsiniz. İkinci yöntem olarak şu adımları izleyin;

Yukarıda yer alan zip dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ardından zip dosyasını masaüstüne çıkartın ve içerisinde yer alan mouse fix klasörü içindeki dll dosyasını oyunun yüklü olduğu dizine kopyalayın.

Eğer ilk dll dosyası işe yaramazsa zip dosyası içerisinde yer alan mouse fix yedek klasörü içerisindeki dll dosyasını deneyebilirsiniz. Dll dosyasını oyunu yüklü olduğu dizine attıktan sonra oyunu açın ve mouse sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Gta san andreas oyununu bilgisayarım kaldırır mı diye soracak olursanız aşağıdaki sistem gereksinimlerini okuyarak kendi sisteminizle karşılaştırma yapabilirsiniz.

Gta San Andreas Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: İntel Pentium 4 1.8GHz veya Amd Athlon XP 1800+
 • Ekran Kartı: NVDIA GeForce 6600 veya Amd Radeon 9500 Pro
 • Ram: 384 MB
 • İşletim Sistemi: Win XP (32) bit
 • DirectX: DirectX 9
 • Boyutu: 4.7 GB

Bu yazımızda sizlere gta san andreas mouse sorunu programsız bir şekilde nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Gta 5 oyununda social club hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Gta 5 Social Club Hatası Nedir? – Kesin Çözüm (2022) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

“Gta San Andreas Mouse Sorunu Çözümü (Programsız)” üzerine 2 yorum

 1. dll dosyasını yükledikten sonra oyun bozuldu. dll dosyalarında bi sorun oluştu sanırım açolmıyor

  Yanıtla
Yorum yapın