Gta 5 Social Club Hatası Nedir? – Kesin Çözüm (2023)

Dünyaca bilinen ve popülerliğini hala en üst seviyede tutan GTA 5 oyununda zaman zaman bir takım hatalar meydana gelebiliyor. Bu hatalardan biriside oyunseverlerin gta 5 social club hatası ile karşılaşmalarıdır.

Peki gta 5 social club hatası neden kaynaklanmaktadır. Bu hatanın bir çözümü var mıdır? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Gta 5 Social Club Hatası Nedir? – Kesim Çözüm (2023)

Son yıllar içerisinde Epic Games tarafından ücretsiz sunulan GTA 5 oyununu tüm oyunseverler indirmeye başladı. Bununla birlikte kullanıcı sayısının artmasıyla oyun kurulumunda veya içerisinde bir takım hatalar meydana gelmeye  başladı.

Bu hataların başında gta 5 social club hatası yer almaktadır. Social Club hatası ile karşılaşırsak çözümü için neler yapmalıyız ondan bahsedelim.

Öncelikle social club hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken GTA 5 oyununu bilgisayarınızda tamamen kapatmak olacaktır. Arkaplanda açık kalıp kalmadığını mutlaka kontrol edin.

Bunun için CTRL + SHİFT + DELETE tuşlarını kullanarak görev yöneticisini açın. Buradaki listeden GTA 5 oyununu bulun. Eğer varsa sağ tıklayıp görevi sonlandır diyin. Eğer listede göremiyorsanız tamamen kapanmış demektir.

Daha sonra aşağıdaki linkte yer alan Social Club setup dosyasını bilgisayarınıza indirin.

https://drive.google.com/file/d/1KVa-Atk0I3elHAKLXXOhZxiSY8Rhy6jV/

Bilgisayarınıza yukarıdaki linkte yer alan setup dosyasını indirdikten sonra sağ tıklayıp rar dosyasını masaüstüne çıkartın. Rar dosyasını açabilmek için bilgisayarınızda Winrar programı yüklü olması gerekmektedir.

İndirdiğiniz Gta 5 Social Club Hatası çözüm dosyasını açın. Setup dosyası açıldığında dil seçeneğinden gerekli dili seçip kurulumu tamamlayın. Kurulum tamamlandıktan sonra GTA 5 oyununu açın.

Böylelikle artık gta 5 social club hatası almayacaksınız. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa aşağıda yorum yaparak belirtebilirsiniz.

GTA 5 Nasıl İndirilir? (Epic Games)

Gta 5 nasıl indirilir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Epic Games üzerinden oyunu indirebilmek için yapmanız gerekenler aşağıda verilmiştir.

Öncelikle bu adresten Epic Games resmi websitesine girin. Daha sonra Epic Games’e kayıt olun yani kendinize bir hesap açın.

gta 5 nasıl indirilir

Daha sonra bu internet adresinden sağ üst köşede yer alan “Epic Games’i İndir” mavi renkteki butona tıklayın ve bilgisayarınıza indirin.

Epic Games istemcisini indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun. Kurduktan sonra istemciyi açın ve kayıt olduğunuz hesabınızla giriş yapın.

İstemci üzerinden giriş yaptıktan sonra Mağaza sekmesine gelin ve arama çubuğuna Grand Theft Auto V yazarak oyunu aratın.

Grand Theft Auto V sayfasından Şimdi Satın Al diyerek oyunu satın alın ve satın aldıktan sonra yükle butonuna basarak GTA 5 oyununu bilgisayarınıza indirmeye başlayın.

Tüm işlemler bu kadar GTA 5 oyununun dosya boyutu yüksek olduğundan dolayı internet hızınıza bağlı olarak inmesi epey sürebilir.

Bu yazımızda sizlere GTA 5 social club hatası nedir, nasıl çözülür onlardan bahsettik. Umarım bu yazımız sorununuzu çözmeye yardımcı olur.

GTA 5 oyununu bilgisayarınıza yüklerken aktivasyon hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenleri Gta 5 Aktivasyon Hatası Neden Kaynaklanır? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın