GTA 5 Tam Ekran Yapma Sorunu – Nasıl Çözülür? (2024)

Herkesin severek oynadığı GTA 5 oyununda bazı kullanıcılar gta 5 tam ekran yapma sorunu yaşayabiliyor. Oyunu açtığınızda pencere modunda yani küçük ekran olarak başlıyorsa bunun çözümünü yazımızın devamını okuyarak bulabilirsiniz.

GTA 5 Tam Ekran Yapma Sorunu – Nasıl Çözülür? (2024)

Bilgisayarınızda Grand Theft Auto 5 oyunu yüklüyse ve oyunu açtığınızda gta 5 tam ekran yapma sorunu yaşıyorsanız ve pencere modunda başlıyorsa çözümü için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

gta 5 tam ekran yapma

Öncelikle yapmanız gereken Oyunun Ayarlar bölümüne giriş yapmak olacaktır.

  • Settings sekmesine gelin.
  • Settings sekmesi altında Graphics bölümüne giriş yapın.
  • Buradan Screen Type ayarını Fullscreen olarak değiştirin.
  • Daha sonra Resolution kısmını monitörünüzün desteklediği en yüksek çözünürlüğe ayarlayın.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra klavyenizden ESC tuşuna basın ve karşınıza çıkan uyarıyı Enter tuşuna basarak onaylayın.

Daha sonra ikinci bir uyarı penceresi (Keep New Settings?) gelecektir. Burada sizden yapılan değişiklikleri saklamak isteyip istemediğiniz sorulmaktadır Enter diyerek saklayın.

Eğer sorun hala devam ediyorsa ekran kartınızın kontrol panelinden ufak bir ayar yapmalısınız. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

gta 5 tam ekran nasıl yapılır

AMD ekran kartına sahipseniz kontrol panelinden GTA 5 oyununun ayarlar kısmına giriş yapın ve Ölçekleme modundan “Tam Panel” seçeneneğini seçin ve oyuna tekrardan giriş yapın.

Nvidia ekran kartına sahipseniz yine ölçekleme ayarını kontrol panelinden tam ekran olarak ayarlayın.

Ekran kartı kontrol panelinden ayarlama yaparken yazımız içerisinde yer alan ilk ayarlamaları uyguladığınızdan emin olun.

Bu adımları uyguladığınızda artık gta 5 tam ekran yapma sorunu ortadan kalkacaktır. Keyifli oyunlar dileriz.

GTA 5 Tam Ekran Yapma Tuşu

Gta 5 oyununda tam ekran sorunu yaşıyorsanı kısayol tuşları ile bu sorunu geçici bir sürede olsa çözebilirsiniz.

Gta 5 tam ekran yapma tuşu hangisi diye soracak olursanız yapmanız gereken klavyenizden ALT + ENTER tuşlarına basmak olacaktır.

Alt + Enter kısayol tuşlarını kullanarak gta 5 küçük ekran sorunundan kurtulabilirsiniz. Fakat oyunu kapatıp açtığınızda yine gta 5 tam ekran yapma sorunu ile karşılaşacaksınız.

Gta San Andreas oyununda mouse sorunu yaşıyorsanız programsız bir şekilde bu sorunu çözebilmek için Gta San Andreas Mouse Sorunu – Nasıl Çözülür? [Programsız] başlıklı yazımız okuyabilirsiniz.

Yorum yapın