Gta 5 Aktivasyon Hatası Neden Kaynaklanır? – Nasıl Çözülür?

Hemen hemen herkesin oynadığı ve hala popülerliğini koruyan Gta 5 oyununda birtakım hatalar meydana gelebiliyor.

Bu hatalardan biriside oyunu oynamak isteyenlerin Gta 5 aktivasyon hatası ile karşılaşmalarıdır. Bu hatanın çözümü için neler yapmalıyız onlardan bahsedelim.

Gta 5 Aktivasyon Hatası Neden Kaynaklanır? – Nasıl Çözülür?

Gta 5 oyununu oynamak istiyorsunuz fakat bir türlü çalıştıramıyorsanız ve aktivasyon hatası alıyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Gta 5 oyununa girmeye çalıştığınızda karşınıza çıkan aktivasyon hatası (activation required) neden kaynaklanır öncelikle onu söyleyelim.

Gta 5 oyununu oynamak istediğinizde özellikle online mod olarak açmak istediğinizde Gta 5 activation required sorunu ile karşılaşırsınız. Bunun sebebi internete bağlı olmamanızdan kaynaklıdır.

İnternete bağlı olmadığınız durumlarda gta 5 aktivasyon hatası ile karşılaşırsınız. Bu sorunu çözebilmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Gta 5 activation required sorunu çözümü için öncelikle yapmanız gereken çok basit bir yöntem mevcut. Oyunu yönetici olarak çalıştırarak bu hatadan kurtulabilmeniz mümkündür.

Bilgisayarınızda yüklü olan Grand Theft Auto V oyunu simgesine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın. Bu sayede artık aktivasyon hatası almayacaksınız.

Eğer bu yöntem işe yaramadıysa bilgisayarınızın güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Bunun için Windows arama çubuğuna Windows Güvenliği yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

Windows Güvenliği penceresinde Güvenlik duvarı ve ağ koruması sekmesine giriş yapın. Buradan Etkin alanı ağı kısmını açık ise kapalı konuma getirin. Bu yöntemi uygulamak gta 5 aktivasyon hatası çözümü için etkili bir yol olabilir.

Eğer yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa VPN programı kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. İnternet üzerinde yüzlerce VPN programı bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini bilgisayarınıza indirerek çalıştırın.

VPN programını açtıktan sonra Gta 5 oyununa giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen artık aktivasyon hatası almayacaksınız.

Gta 5 aktivasyon sorunu için bir başka çözüm yöntemi oyun ile birlikte yüklenen Social Club programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Daha sonra tekrardan kurun. Bu yolu izleyerek hatadan kurtulabilirsiniz.

Gta 5 oyununda tam ekran sorunu yaşıyorsanız çözümü için GTA 5 Tam Ekran Yapma Sorunu – Nasıl Çözülür? (2022) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın