Gta 5 Script Hook Hatası (Çözümü)

Herkesin severek oynadığı Grand Theft Auto oyununu açarken gta 5 script hook hatası mı yaşıyorsanız? Yazımızın devamını okuyarak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Gta 5 Script Hook Hatası (Çözümü)

Gta 5 oyununda yaşanılan script hook hatası çözümünden önce bu hata ile neden karşılaşıyoruz ondan bahsedelim.

Öncelikle gta 5 script hook hatası yaşamanızın sebebi oyuna mod yüklemenizden kaynaklanır. Orjinal sürümde bu tarz hatalar yaşamazsınız.

Bu hatadan kurtulabilmek için aşağıda yer alan adımları sırasıyla uygulayın.

  • Gta 5 oyunun kurulu olduğu dizine gidin.
  • Oyunun ana dizininde yer alan dinput8.dll ve ScriptHookV.dll dosyalarını silin.
  • Yüklemiş olduğunuz diğer mod dosyalarınıda oyunun kurulu olduğu dizinden tamamen silin.

Tekrardan oyuna giriş yapmayı deneyin. Artık Gta 5 script hook hatası ile karşılaşmayacaksınız.

script hook hatası

Oyuna gelen güncellemelerden dolayı script hook sürümü uyuşmazlığı yaşanabiliyor. Bu nedenle bu hatalar ile karşılaşabiliyoruz.

Gta 5 Modlar Yüklüyken Oyunu Çalıştırma

Peki modlarla beraber oyunu nasıl çalıştırabiliriz diyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki dosyayı bilgisayarınıza indirmek olacaktır.

GTA 5 – 2545 SÜRÜMÜ İNDİR

Bilgisayarınıza indirdiğiniz bu dosyayı rardan çıkarıp oyunun olduğu dizine atıcaksınız fakat öncesinde yapmanız gereken ufak bir işlem mevcut.

Gta 5 kurulu olduğu dizine gelin. Gta V.exe dosyasının ismini değiştirin herhangi birşey yapabilirsiniz. Örneğin GtaVV.exe yapın.

Daha sonra indirmiş olduğunuz Gta 5 2545 sürümünün exe dosyasını oyunun kurulu olduğu ana dizine kopyalayın.

Oyuna giriş yapmayı deneyin. Böylelikle yüklemiş olduğunuz modlarla oyuna girebilir gta 5 script hook hatası yaşamazsınız.

Anlattığımız bu yöntem geçici yöntemdir. Oyuna yeni güncelleme geldiğinde yine bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen sorun hâla devam ediyorsa kopyalamış olduğunuz 2545 exesini ana dizinden silin ve oyunun orjinal exe dosyasını eski haline getirin. Yani ismini Gta V.exe olarak tekrardan değiştirin.

Daha sonra ana dizinde bulunan dinput8.dll dosyasını silin. Artık oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu işlemleri uyguladığınızda Gta 5 script hook hatası almazsınız.

Gta san andreas oyununda fare çalışmıyor diyorsanız çözümü için Gta San Andreas Mouse Sorunu – Nasıl Çözülür? [Programsız] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın