Gta 5 Çalışmayı Durdurdu Hatası – Kesin Çözümü

Grand Theft Auto V oyununu bilgisayarınızda açarken gta 5 çalışmayı durdurdu hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Gta 5 Çalışmayı Durdurdu Hatası – Kesin Çözümü

Herkesin sevgilisi GTA oyununda bazı kullanıcılar sorunlar yaşayabiliyor. Bu sorunlardan biriside oyun severlerin oyunu açarken gta 5 çalışmayı durdurdu hatası yaşamalarıdır.

Oyunu açarken yaşadığınız bu sorundan kurtulabilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin ve uygulayın.

  • Bilgisayarınızda yer alan Belgeler klasörüne girin.
  • Rockstar Games klasörünü bulun.
  • Daha sonra GTA V dosyasının içerisine girin.
  • Klasör içerisinde settings.xml dosyası yer alacaktır.

gta 5 durduruldu hatası

Settings.xml dosyasına sağ tıklayıp Birlikte aç diyerek not defteri ile dosyayı açın. Xml dosyası içerisinde DX_Version kısmını bulun ve karşısındaki rakamı “0” olarak değiştirin.

Sizlerin bilgisayarında DX_Version kısmında yer alan rakam “2” veya daha farklı bir sayı olabilir. Bunu 0 olarak değiştirerek dosyayı kaydedin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra oyunu açın ve gta 5 çalışmayı durdurdu hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Muhtemelen yukarıdaki adımları uyguladığınızda sorun ortadan kalkacaktır. Fakat sorun hâla devam ediyorsa ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Windows arama penceresine Aygıt Yöneticisi yazın. Görüntü bağdaştırıcıları sekmesi altında yer alan ekran kartınıza sağ tıklayıp Sürücüyü güncelleştir seçeneğine tıklayın.

Eğer ekran kartınız güncel ise zaten güncel diye bir mesaj ile karşılaşırsınız. Eğer güncel değil ise güncelleme işlemini otomatik olarak yapacaktır.

Eğer oyunun korsan sürümünü indirdiyseniz crack dosyalarında problem olabilir. Bu gibi bir durumda gta 5 çalışmayı durdurdu hatası vb. sorunlar yaşayabilirsiniz.

Gta 5 oyununun orjinal sürümünü satın alıp oynamanızı öneririz. Bu adresten orjinal sürümünü satın alıp indirebilirsiniz.

Gta 5 oyununda tam ekran yapma sorunu yaşıyorsanız çözümü için GTA 5 Tam Ekran Yapma Sorunu – Nasıl Çözülür? (2022) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın