GraphQL Sorgusu Yetkisiz Hatası (Çözümü)

Facebook üzerinde graphql sorgusu yetkisiz hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GraphQL Sorgusu Yetkisiz Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda tarayıcınız üzerinden Facebook’a giriş yapıyorsanız ve graphql sorgusu yetkisiz hatası alıyorsanız bunun nedenlerini ve çözüm yollarını bu yazıda sizler için paylaşacağız.

Öncelikle GraphQL nedir kısaca ondan bahsedelim. GrapQL REST tabanlı web servis sorgulama diline verilen addır. Peki ne işe yarar diye soracak olursanız verileri çekmek, sorgulamak ve veriler üzerinde düzenleme yapmanızı sağlar.

Facebook’ta GraphQL hata penceresi ile karşılaşıyorsanız bunun nedenleri şu şekilde olabilir;

  • Facebook sunucularından kaynaklı sorunlar
  • Tarayıcınız ile alakalı sorunlar
  • İnternet bağlantının ile alakalı sorunlar

facebook graphql hatası

Genellikle Facebook sunucularında yaşanan geçici sorunlar veya bakım çalışmaları olduğu durumlarda karşımıza GraphQL hata penceresi çıkmaktadır. Bu hata penceresi ile birçok kişi karşılaştığı için bu yazıyı sizlere hazırlama gereği duyduk.

Sizlerde bu hata ile karşılaşıyorsanız sunucularda yaşanan arızanın giderilmesini beklemelisiniz. Genel bir sorun olup olmadığını tespit etmek için bir arkadaşınıza kontrol ettirip onunda aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını teyit edebilirsiniz.

Yaşamış olduğunuz Facebook GraphQL hatası çok uzun zamandan beri devam ediyorsa kullanmış olduğunuz tarayıcınızla alakalı sorunlar olabilir. Bu gibi durumda farklı bir tarayıcı üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Çok düşük bir ihtimalde olsa internet bağlantınız ile alakalı sorunlar olabilir. Facebook’a giriş yaptığınız esnada anlık olarak internet bağlantınızda kopma veya bağlantı hızında yavaşlama meydana gelmiş olabilir.

İnternet bağlantınızda sorun olduğunu düşünüyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Modeminizi kapatıp açma işlemini tamamladıktan sonra Facebook’a girerek sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Böylece graphql sorgusu yetkisiz konusunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Facebook’ta kalıcı hesap silme nasıl yapılır bilmiyorsanız Facebook Kalıcı Hesap Silme (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın